წამატებულ დროშიღა

   ევროპული საკლუბო რაგბის ელიტარული "ჰაინეკენის თასის" ბოლოსწინა, მეხუთე რაუნდის შემდეგ პულში პირველობა და ამდენად, პლეი-ოფში თამაშიც დაიბევეს ფრანგულმა კლუბებმა, ბიარიცმა და ტულუზმა, ძაან მარგი პრემიის მომტანი მეოთხე ლელო კი წამატებულ დროშიღა დადეს ინგლისის ნორსჰემპთონმა და ირლანდიის ლენსთერმა.

ბოლო რაუნდში, დამდეგ უქმეებზე, სამი გადამწყვეტი ჯახია. პირველ პულში ნორსჰემპთონს იღებს ირლანდიის მანსთერი, ვინც მასვე ორი ქულით უსწრებს.

მესამიდან ალბათ გავა იტალიელ მაჩანჩალასთან მოთამაშე საფრანგეთის კლერმონი, მეორე საგზურს კი ოსფრიზი (უელ) - ლესთერის (ინგ) რკენის მოგებული მიიღებს.

და კიდევ, შაბათს "ლანდონ აირიში" თვიქნემში მასპინძლობს ლენსთერს, მაგრამ "ორ უკეთეს მეორე ადგილოსანში" მოსახვედრად გამარჯვებაც კი შეიძლება ვერ ეყოს.

>>>    XV "ჰაინეკენის თასი"

მეხუთე რაუნდი (^ პრემია)

ნიხრი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0;
რვაზე ნაკლებით წაგება ანდა
მეოთხე ლელოს გატანა - თითო პრემია

<<    პირველი პული

ტრევიზო (იტა) 7:44 მანსთერი^(ირლ)

ლ: ძანი; გ: ხუსენი - 6ლ: ჰერლი ერლსი (2 5) ოკალაჰენი ვორიქი რაიანი; 4გ: ოგარა 3, ვორიქი; 2ჯ: ოგარა

რეფ ვაითი (ინგ) 0:5(4) 0:10(7) 0:17(12) 0:20(16) 7:20(26) 7:23(20) 7:30(35პ) / 7:37(64) 7:44(80+)

ნორსჰემპთონი^(ინგ) 34:0 პერპინიანი (სფრ)

4ლ: ეშთონი დოუსონი დიკსონი კლარკი; 4გ: გერათი 3, მაილერი; 2ჯ: გერათი - სბ მეიერი

რეფ როლანი (ირლ) სბ(17პ) 3:0(27) 6:0(36) / 13:0(45) 20:0(56) 27:0(62) 34:0(80+პ)

ქულა: მნს 20, ნრს 18, პრპ 6, ტრვ 5 * მნს - ნრს

<<    მეორე პული

გლაზგო (შტლ) 29:25 დრეგონზი^(უელ)

3ლ: დიუი ბითი თომსონი; გ: ჯეკსონი; 4ჯ: ჯეკსონი 3, გრეგორი (2) - 3ლ: სიდოლი ჰარისი დევისი; 2გ: ქონორი თავი; 2ჯ: ქონორი არლიჯი სბ რაილი

რეფ ფითსგიბონი (ირლ) 7:0(4) 12:0(5) 12:5(8) 15:5(13) 18:5(20) 18:12(26) 21:12(32სბ) 21:19(36) 24:19(39) / 24:22(52) 24:25(63) 29:25(65)

გლოსთერი (ინგ) 23:8 ბიარიცი (სფრ)

2ლ: ვაინიკოლო მოლენარი; 2გ 3ჯ: ნ.რობინსონი - ლ: არენორდოკი; ჯ: კურანი

რეფ ქლენზი (ირლ) 3:0(12) 10:0(21) 10:3(28) 13:3(34) / 16:3(47) 23:3(67) 23:8(76)

ქულა: ბრც 18 - გლს 12, გლზ 9, დრგ 6

<<    მესამე პული

ლესთერი^(ინგ) 47:8 ვიადანა (იტა)

7ლ: ჰიპქისი (1 7) ვუდსი ფლადი ჰემილთონი (4 5) მეიჯერი; 6გ: ფლადი 5, ვესთი - ლ: კანავოზიო; ჯ: ლოუ სბ ლოუ

რეფ ჯოუნზი (უელ) 7:0(7) 7:3(9) 14:3(21) 21:3(33) 28:3(35პ) 35:3(40) / სბ(49ვ) 35:8(56) 42:8(71) 47:8(75)

კლერმონი (სფრ) 27:7 ოსფრიზი (უელ)

2ლ: მალზიო ნალანგა; გ 4ჯ ა: ბრ.ჯეიმზი - ლ: ბოუ; გ: ბიგარი სბ ა.ჯოუნზი

რეფ პირსონი (ინგ) 0:7(8) 3:7(16) 6:7(23) 9:7(35) 12:7(40ა) / 17:7(62) 20:7(70სბ) 27:7(78) ! დავით ზირაქაშვილი (კლრ) 66-ე წუთზე შეცვალეს

ქულა: ლსთ 17; ოსფ კლრ 16; ვდნ 0 * ოსფ - ლსთ

<<    მეოთხე პული

ალსთერი (ირლ) 21:13 ედინბურგი (შტლ)

2ლ: ქეივი ბოსი; გ: ი.ჰამფრიზი; 3ჯ: ჰამფრიზი 2, ოქონორი სბ ფერისი - ლ: თომფსონი; გ 2ჯ: პატერსონი სბ იანგი

რეფ ბერდოზი (სფრ) სბ(8ე) 0:3(21) 5:3(28) 5:6(36) / 8:6(45) 15:6(56) სბ(60ა) 15:13(63) 18:13(69) 21:13(80+)

სტადი (სფრ) 15:13 ბასი^(ინგ)

2ლ: არია; გ ჯ: ბოგზისი - ლ: კლასენსი; გ 2ჯ: ლითლი

რეფ ლუისი (ირლ) 3:0(16) 3:3(20) 8:3(24) 15:3(35) 15:10(36) / 15:13(42)

ქულა: სტდ 17, ალს 13, ედნ 9, ბას 7 * ედნ - სტდ, ბას - ალს

<<    მეხუთე პული

კარდიფი (უელ) 36:19 სეილი (ინგ)

3ლ: რისი დევისი რაში; 3გ: ბლერი; 5ჯ: ბლერი 4, ჰაფ-პენი (3) სბ მ.ვილიამსი - 3ლ: კოიამაიმბოლე თეითი გესქელი; 2გ: ჰოჯსონი სბ ჰელსოლი

რეფ პუატე (სფრ) 3:0(3) 3:5(7) 6:5(21) 9:5(30) 12:5(34) / 19:5(44) 26:5(48) 26:12(50) 29:12(56) სბ(66ს) 29:19(78) სბ(80+2კ) 36:19(80+3)

ტულუზი^(სფრ) 33:21 ჰარლიქვინზი (ინგ)

4ლ: ფრიცი ბუიუ ემონსი მედარი; 2გ 3ჯ: ელისალდი - 3ლ: ბრაუნი მონიე (2 3) 3გ: ევანსი სბ ჯოუნზი

რეფ ოუენსი (უელ) 3:0(19) 3:7(24) 6:7(32) 9:7(34) 16:7(38) / 23:7(51) სბ(56ჰ) 28:7(58) 33:7(66პ) 33:14(76) 33:21(80+)

ქულა: ტლზ 19 - სელ კრფ 13; ჰრლ 2

<<    მეექვსე პული

ლენსთერი^(ირლ) 27:10 ბრივი (სფრ)

4ლ: საჯ ნათევა დარსი ოდრისქოლი; 2გ ჯ: სექსთონი - 2ლ: ეისი სპედინგი

რეფ სმოლი (ინგ) 7:0(27) / 10:0(43) 15:0(45) 15:5(60) 22:5(67) 22:10(77) 27:10(80პ)

ჰლანეჰლი^(უელ) 31:22 აირიში (ინგ)

4ლ: დევისი (1 4) მაკქასქერი (2 3) 4გ ჯ: პრისთლენდი სბ რიდი - 3ლ: ჰოუმერი პეისი ჰალაკუფია; 2გ ჯ: ლემი

რეფ გარსეზი (სფრ) 0:5(4) 7:5(10) 7:12(17) 7:15(30სბ) 10:15(40) / 10:22(52) 17:22(64) 24:22(68) 31:22(80+პ)

ქულა: ლნს 20, აირ 15, ჰლნ 13, ბრვ 0 * აირ - ლნს

<<    განრიგი

ბოლო პულური რაუნდი 22-24/01
მეოთხედფინალი 9-11/04
ნახევარფინალი 1-2/05
ფინალი 22/05 (სან დენი)

<<< >>>