მარიფილდური თრილერი

   ევროპული რაგბის ელიტარულ-კლუბური "ჰაინეკენის თასის" მეორე რაუნდში ბებერმა რონან ოგარამ მანსთერს ბოლოსკენ კვლავ არეკნით გაამარჯვებინა; ედინბურგმა მარიფილდზე თრილერი მოუგო პარიზის "რასინგს, "ოსპრიზმა" კი ტრევიზოს თამაში ცენტრიდან გაუფრევა.

ოგარამ სტარტზე ნორსჰემპთონი დააშამათა, ამჯერად კი იგივე დამართა კასტრს, ვინც ევროპულ მატჩებს დიდ სტადიონზე, ტულუზში მართავს. ედინბურგი ჯერაც 20 ქულით აგებდა, სათამაშო 13 წუთი რომ რჩებოდა, მაგრამ მერე სამი ლელო დადო და კიდეც გარდასახა, "ოსპრიზმა" კი იტალიაში 51 მეტრიდან გაიტანა ბოლო ჯარიმა.

"ბასს" ერთობ არგო ზელანდიის "ჩიფსის" ისე-რა მგეზავის, სთივენ დონალდის 15-ეულში დაყენებამ, სამი ქართველი მორკინალის მყოლმა მონპელიემ კი დუნედ დაიწყო და ინგლისელებს ფორა ეგრეც ვერ გაუბათილა.

კარდიფმა გაჭირვებით მოუგო "ლონდონ აირიშს, ვინც სრული საათი
14 კაცის ამარა ირაგბა. ბიარიცში ანგარიში 52 წუთზეღა გაიხსნა. ლონდონის "ჰარლიქვინზმა" ახალ სეზონში მე-12 მატჩი გამართა და კვლავ მოიგო, დასავლეთ ირლანდიაში კი, დაბა გოლვეიში,
9 120 ქომაგი მივიდა ტულუზთან რკენის სანახავად.

 

XVII "ჰაინეკენის თასი"

მეორე რაუნდი

ნიხრი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება
ანდა მეოთხე ლელოს გატანა - თითო (!) პრემია

<<   პირველი პული

ნორსჰემპთონ$(ინგ) 23:28 ჰლანეჰლი$(უელ)

2ლ: ჯ.პისი ვუდ; 2გ 3ჯ: ლემბ -
4ლ: ლმ.ვილიამს არ.შინგლერ გილბერთ პრისთლენდ;
4გ: პრისთლენდ სბ ჯთ.ედვარდს

რეფ ფითსგიბონ (ირლ) @ ფრენქლინ გარდენს
0:7(4) 3:7(19) 3:14(21) 6:14(23) 9:14(33) 9:21(40) /
სბ
(61ჰ) 9:28(64პ) 16:28(69) 23:28(80)

კასტრ$(სფრ) 24:27 მანსთერ (ირლ)

2ლ: მაშ ლაკაფია; გ 4ჯ: ბერნარ -
3ლ: ჰაულით ომაჰონი ჩემბერს; 3გ ჯ ა: ოგარა

რეფ ბარნს (ინგ) @ ტულუზ, ერნესტ ვალონ
3:0(3) 6:0(6) 11:0(12) 11:7(24) 18:7(37) 18:10(40+6) /
18:17(46) 21:17(54) 21:24(68) 24:24(71) 24:27(80+ა)
ანტონ ფეიქრიშვილი (კსტ) 57 წუთზე შეცვალეს

ქულა: 9 ჰლნ; 8 მნს; 2 ნორ; 1 კსტ

<<   მეორე პული

კარდიფ (უელ) 24:18 ლნდ.აირიშ$(ინგ)

2ლ: თრ.თომას ჰლ.ვილიამს; გ 4ჯ: პარქს -
6ჯ: ჰოუმერ
წბ სთ.შინგლერ

რეფ გარსეზ (სფრ) @ სითი
3:0(4) 10:0(8)
წბ(20ლ) 10:3(26) 13:3(29) 13:6(34) 13:9(38) 18:9(40) /
21:9(51) 21:12(54) 21:15(64) 24:15(70) 24:18(75)

ედინბურგ$(შტლ) 48:47 რასინგ$$(სფრ)

6ლ: ფისერ (1 6) ლეიდლოუ ტალეი ბრაუნ გრანთ; 6გ 2ჯ: ლეიდლოუ
-
5ლ: სობადე იმოფ ვისნიევსკი შავანსი (4 5) 5გ: ერნანდეს, ვისნიევსკი 4; 4ჯ: ვისნიევსკი სბ ნქოვუ

რეფ ლეისი (ირლ) @ მარიფილდ
7:0(2) 7:3(6) 10:3(7) 17:3(10) 17:10(14) 17:17(17) 17:24(24) 17:31(33პ) 20:31(40+) / 20:34(42) 20:41(49) 20:44(54) 27:44(64) 27:47(67) 34:47(69პ) სბ(70რ) 41:47(75) 48:47(78)

ქულა: 9 ედნ; 8 კდფ; 3 რას; 2 ლრშ

<<   მესამე პული

ლენსთერ$(ირლ) 38:13 გლაზგო (შტლ)

5ლ: ქარნი ომალი (2 3) დარსი ბოს; 5გ: სექსთონ 4, მედიგან;
ჯ: სექსთონ სბ თოუნერ -
ლ: პირგოს; გ 2ჯ: ვიარ

რეფ სმოლ (ინგ) @ დაბლინ, რეისქორს
0:3(2) 7:3(5) 10:3(16) 10:6(22სბ) 17:6(25) 24:6(31) 31:6(40+პ) /
31:13(74) 38:13(80+2)

ბას (ინგ) 16:13 მონპელიე$(სფრ)

2ლ: ვუდბერნ ფლეთმენ; 2ჯ: დონალდ -
გ 2ჯ: ვუსტოს-მოჯანო სბ ტრენ-დიუკ

რეფ როლან (ირლ) @ რექ[რიეიშენ]
3:0(5) 8:0(9) 13:0(18) სბ(20მ) 13:3(27) /
16:3(44) 16:10(48) 16:13(53)

მამუკა გორგოძემ (მნპ) თავიდან ბოლომდე ითამაშა;
მიხეილ ნარიაშვილი 49 წუთზე შეცვალეს;
გიორგი ჟღენტი 61 წუთზე შევიდა

ქულა: 7 ლნს; 5 ბას; 4 გლზ; 3 მნპ

<<   მეოთხე პული

კლერმონ$(სფრ) 54:3 აირონი (იტა)

8ლ: ლ.ბერნ ფუსლუ ბრ.ჯეიმზ ბონერ ბარდი ბიუტენ ფოფანა მალზიო; 7გ: პარა 4, ჯეიმზ 3 - ჯ: ორკერა

რეფ დოილ (ინგ) @ კლერმონ-ფერან, მიშელენ
7:0(12) 7:3(14) 14:3(20) 21:3(36) /
28:3(52პ) 35:3(54) 40:3(58) 47:3(72) 54:3(76)
დავით ზირაქაშვილი (კლრ) 57 წუთზე შევიდა

ლესთერ (ინგ) 20:9 ალსთერ (ირლ)

ლ: მ.სმით; 5ჯ: ფლად - 3ჯ: ი.ჰამპრიზ

რეფ პუატ (სფრ) @ ველფორდ როუდ
0:3(3) 3:3(8) 3:6(11) 6:6(17) 6:9(20) 9:9(23) /
12:9(46) 17:9(67) 20:9(80+)

ქულა: 8 ლსთ; 6 კლრ; 4 ალს; 0 არნ

<<   მეხუთე პული

ტრევიზო (იტა) 26:26 ოსპრიზ (უელ)

3ლ: რიძო დე-იახერ ბოტეს; გ 3ჯ: ბერთონ სბ ბენვენუტი -
2ლ: ბოუ რ.ჯოუნზ; 2გ: ბიგარ; 4ჯ: ბიგარ 3, მორგან

რეფ გოზერ (სფრ) @ კომუნალე დი მონიგო
3:0(5) 3:7(20) 6:7(22) 6:10(25) 9:10(38) /
16:10(44) 16:13(47) 21:13(48) 21:20(54) 26:20(58) 26:23(63სბ) 26:26(80)

ბიარიც (სფრ) 15:10 სარასენს$(ინგ)

2ლ: არენორდოკი ნგვენია; გ ჯ: პეირელონგ -
ლ: გუდ; გ ჯ: ო.ფარელ

რეფ ოუენს (უელ) @ აგილერა
0:0 / 0:3(52) 5:3(57) 8:3(64) 15:3(66) 15:10(80+)

ქულა: 6 სარ ოსპ; 5 ბრც; 2 ტრვ

<<   მეექვსე პული

გლოსთერ (ინგ) 9:28 ჰარლიქვინზ (ინგ)

3ჯ: ბერნს - 3ლ: ბრაუნ ჰოპერ ისთერ; 2გ 3ჯ: ნ.ევანს სბ ფასავალუ

რეფ ბერდოზ (სფრ) @ ქინგსჰოლმ
0:7(7) 3:7(11) 3:10(17) 6:10(27) 6:15(39) /
6:18(41) 9:18(48სბ) 9:21(60) 9:28(73)

ქონოთ (ირლ) 10:36 ტულუზ (სფრ)

ლ: საჯ; გ ჯ: ნიკორა სბ მაკქართი რეინეკე -
3ლ: ბუიუ საჯ ნიონგა; 3გ 4ჯ ა: ბოგზის

რეფ გარნერ (ინგ) @ გოლვეი, სპორთს გრაუნდ
0:3(6) 0:6(12ა) 0:9(15) 0:16(23) სბ(29ქ) 0:19(33) 3:19(35) 3:22(39) /
3:29(48) 10:29(70) სბ(75ქ) 10:36(78)

ქულა: 8 ტლზ ჰრლ; 1 გლო; 0 ქნთ

<<   "პლანეტის" რჩეული

15 მაიქ ბრაუნ (ჰრლ, 14 ენდრიუ თრიმბლ (ალს, 13 ეოინ ომალი (ლნს, 12 ვეზლი ფოფანა (კლრ, 11 თიმ ფისერ (ედნ;
10 რის პრისთლენდ (ჰლნ, 9 ჰლოიდ ვილიამს (კდფ) /

1 მარკოს აჯერსა (ლსთ, 2 რორი ბესთ (ალს, 3 რის თომას (ჰლნ;
4 ტიბო პრივა (მნპ, 5 დენ თუი (ალს; 6 ჟაკ ბერგერ (სარ,
7 სემ ვორბერთონ (კდფ, 8 ჯემი ჰიზლიპ (ლნს)

<<   განრიგი

რაუნდები:  9-11, 15-18/12 * გაისად 13-15, 20-22/01

პლეი-ოფი:  6-8/04 მეოთხედ-ფინალი,
27-29/04 ნახევარ-ფინალი,
19/05 ფინალი  @  თვიქნემ

www.000webhost.com