პულთა შუა გზაზე

   ევროპულ რაგბში ლელოს გატანა ისე ჭირს, რომ ელიტარული "ჰაინეკენის თასის" სამი რაუნდის შემდეგ პულის ვერცერთ ლიდერს
12 ქულაზე მეტი ვერ მოუგროვებია.

პულურ სპრინტთათვის მუღამის მოსამატებლად დამდეგ, მეოთხე რაუნდში წყვილები იგივეა, რაც მესამეში იყო, ოღონდაც სტუმარი მასპინძლად იქცევა და სამაგიეროს გადახდას ეცდება. ერთი კია, ხუთმა გუნდმა უკვე მოიგო გასვლაზე და შინ ძნელად, რომ დამარცხდეს.

ქიქერთა შემწეობით მცირედით იმარჯვეს ირლანდიელმა ბობოლებმა, ლენსთერმა და მანსთერმა; უელსის "კარდიფმა" სქოთი დენ პარქსის შვიდი გოლით დააშამათა ედინბურგი, ბაბილონის გოდოლის მშენებელთა ჩამომავალთაგან შედგენილმა ტრევიზომ კი თვით ბასკეთის ბიარიცი შეიწირა.

ლონდონის "ჰარლიქვინზს" სეზონის დაწყებიდან 14-ვე თამაში მოეგო, მაგრამ კივ მგეზავთა - ნიქ ევანსისა და ლუქ მაკალისთერის სოც-შეჯიბრში ამ უკანასკნელის ფრანგულმა კლუბმა, ტულუზმა აჯობა.

სარასენსმა "უემბლი" იქირავა და მაინც გაჭირვებით იმარჯვა, ჩვენმა დავით ზირაქაშვილმა კი მკლავი ისე დაიშავა, რომ მწყობრიდან ორით თვით გამოვიდა. ერთი კია, "ერთა თასის" მთავარი მატჩები მარტში გველის.

 

XVII "ჰაინეკენის თასი"

მესამე რაუნდი

ნიხრი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება
ანდა მეოთხე ლელოს გატანა - თითო (!) პრემია

<<   პირველი პული

კასტრ$(სფრ) 41:22 ნორსჰემპთონ$(ინგ)

4ლ: მალონგა მარსიალ (2 3) დიარა; 3გ 5ჯ: ტოლე -
4ლ: სორენსენ ელიოთ (2 3) მანოა; გ: მაილერ სბ მაილერ ვუდ

რეფ ლეისი (ირლ) @ პიერ ანტუან
7:0(4) 7:7(11) 10:7(18) 13:7(31) 13:12(32) 16:12(35) სბ(39ნ) 23:12(40+) / 23:17(45) 26:17(49) 26:22(56პ) 29:22(64სბ) 36:22(70) 41:22(78პ)

ანტონ ფეიქრიშვილი (კსტ) 61 წუთზე შევიდა

ჰლანეჰლი$(უელ) 14:17 მანსთერ (ირლ)

ლ: შინგლერ; 3ჯ: პრისთლენდ 2, სთ.ჯოუნზ -
ლ: რონან; 4ჯ: ოგარა

რეფ პუატ (სფრ)@ პარკ ი სქარლეთს
5:0(5) 8:0(9) 8:3(27) 8:8(30) 8:11(39) /
11:11(50) 11:14(56) 11:17(62) 14:17(68)

ქულა: 12 მნს; 10 ჰლნ; 6 კსტ; 3 ნორ

<<   მეორე პული

კარდიფ (უელ) 25:8 ედინბურგ (შტლ)

ლ: ქასბერთ; გ 4ჯ 2ა: პარქს -
ლ:
ლ.ჯოუნზ; ჯ: ლეიდლოუ

რეფ ბარნს (ინგ)@ სითი
3:0(15ა) 3:3(17) 6:3(40+) /
9:3(47) 12:3(52) 15:3(55) 15:8(62) 18:8(64ა) 25:8(75)

რასინგ (სფრ) 14:34 ლნდ.აირიშ$(ინგ)

ლ: მბომბო; 2ჯ: ჟერმენ; ა: ვისნიევსკი -
4ლ: სპრათ ანსბრო თომპსთოუნ (3 4) 4გ: ჯარვის; 2ჯ: დ.არმითიჯ ჯარვის სბ სპრათ

რეფ ოუენს (უელ) @ კოლონ, ივ დიუ მანუარ
3:0(4) 3:3(15) 6:3(17) 11:3(18) 14:3(23ა) 14:10(25) /
14:13(43) 14:20(55) 14:27(58) 14:34(74პ) სბ(78ლ)

ქულა: 12 კდფ; 9 ედნ; 7 ლრშ; 3 რას

<<   მესამე პული

ბას$(ინგ) 13:18 ლენსთერ (ირლ)

ლ: ბანაჰან; გ 2ჯ: ბარქლი სბ ფ.ლოუ -
6ჯ: სექსთონ

რეფ გარსეზ (სფრ) @ რექ
3:0(16) 6:0(36) 6:3(40+3) /
6:6(46) 6:9(55) 6:12(63) 13:12(66) 13:15(74) სბ(75ბ) 13:18(80+)

გლაზგო (შტლ) 20:15 მონპელიე$(სფრ)

ლ: არამბურუ; 5ჯ: ვიარ 4, ჯექსონ სბ ველშ -
2ლ: ესკანდ მატანდინგო; გ ჯ: ვუსტოს-მოიანო სბ ბერარ ბოს

რეფ გარნერ (ინგ) @ ფერ-ჰილ

სბ(6მ) 3:0(13) 3:3(18) 6:3(21) სბ(28გ) 6:10(29) 9:10(34) 12:10(36სბ) /
15:10(68) 20:10(74) 20:15(80+)

გოდერძი შველიძე (მნპ) 66 წუთზე შეცვალა მიხო ნარიაშვილმა; გიორგი ჟღენტი 77 წუთზე შეცვალეს; მამუკა გორგოძე უქმობდა

ქულა: 11 ლნს; 8 გლზ; 6 ბას; 4 მნპ

<<   მეოთხე პული

ალსთერ$(ირლ) 31:10 აირონი (იტა)

5ლ: ფერის დარსი თრიმბლ მარშალ ჯექსონ; 3გ: ჰამპრიზ -
ლ: დაპიჩე; გ: ნ.ულიფიე; ჯ: ტებალდი სბ ტონიოლატი

რეფ სმოლ (ინგ) @ ბელფასთ, რეივენ-ჰილ
7:0(17) 7:3(21) სბ(37ა) 12:3(40+) /
17:3(43) 24:3(57პ) 31:3(69) 31:10(79)

კლერმონ (სფრ) 30:12 ლესთერ (ინგ)

3ლ: მალზიო ფოფანა (2 3) 3გ 3ჯ: პარა სბ ბონერ -
2ლ: იანგს საჯ; გ: ფლად სბ შუთერ მ.ტუილანგი

რეფ როლან (ირლ) @ მიშელენ
3:0(3) 3:5(17) 6:5(20) 9:5(30) 16:5(39) /
2სბ(50ლ) 23:5(54) 30:5(67) 30:12(71სბ)

დავით ზირაქაშვილს (კლრ) 37 წუთზე ხელი მოტყდა

ქულა: 10 კლრ; 9 ალს; 8 ლსთ; 0 არნ

<<   მეხუთე პული

ტრევიზო (იტა) 30:26 ბიარიც$$(სფრ)

3ლ: რიძო ბარბიერი ფანსეილ; 3გ 3ჯ: ბერთონ -
4ლ: ტაელე-პავიჰი ვოსხ ტრაი ლეგურგ; 3გ: ბაბი, პეირელონგ 2

რეფ დოილ (ინგ) @ მონიგო
7:0(18) 14:0(22) 14:5(26) 21:5(33) 21:12(38) 24:12(40+) /
27:12(47) 27:19(59) 27:26(65პ) 30:26(78)

სარასენს (ინგ) 31:26 ოსპრეიზ$(უელ)

3ლ: გილ ე.იუბერ ვაილზ; 2გ 4ჯ: ო.ფარელ სბ ფარელ -
2ლ: ბექ; 2გ 4ჯ: ბიგარ სბ სმით

რეფ გოზერ (სფრ) @ ლონდონ, უემბლი
7:0(4) 7:3(8) 10:3(11) 10:10(13) 17:10(16) 17:13(23) 20:13(34) სბ(37ო) 23:13(40) / 23:16(42) 28:16(46) სბ(50ს) 28:23(59) 31:23(73) 31:26(75)

ქულა: 10 სარ; 7 ოსპ ბრც; 6 ტრვ

<<   მეექვსე პული

ჰარლიქვინზ (ინგ) 10:21 ტულუზ (სფრ)

ლ: ბრაუნ; გ ჯ: ნ.ევანს -
2ლ: მატანავუ; გ 3ჯ: მაკალისთერ

რეფ ქლენზი (ირლ) @ თვიქნემ სთუპ
0:3(5) 3:3(9) 3:8(17) 3:11(21) /
10:11(50) 10:14(56) 10:21(67)

ქონოთ$(ირლ) 10:14 გლოსთერ (ინგ)

ლ: დაფი; გ ჯ: ოქონორ -
ლ: სიმპსონ-დენიელ; 3ჯ: ბერნს

რეფ პათერსონ (შტლ) @ გოლვეი, სპორტს-გრაუნდ
0:3(7) 0:6(17) 0:11(31) 7:11(34) /
10:11(44) 10:14(72)

ქულა: 12 ტლზ; 8 ჰრლ; 5 გლო; 1 ქნთ

<<   "პლანეტის" რჩეული

15 დელონ არმითიჯ (ლრშ, 14 რომენ მარსიალ (კსტ, 13 ეშლი ბექ (ოსპ, 12 ვეზლი ფოფანა (კლრ, 11 ტიმოთი მატანავუ (ტლზ;
10 ჯონათან სექსთონ (ლნს, 9 დანი ქეა (ჰრლ) /

1 მიკელე რიძო (ტრვ, 2 სხალკ ბრიც (სარ, 3 მარტინ კასტროჯოვანი (ლსთ; 4 პოლ ოქონელ (მნს, 5 ჯიმ ჰემილთონ (გლო; 6 სთივენ ფერის (ალს, 7 ტიერი დიუზოტუარ (ტლზ, 8 ლუი პიკამოლ (ტლზ)

<<   შექცეული რაუნდი (საქ დროით)

პარ 16/12   ბიარიც 24.00 ტრევიზო, ოსპრეიზ 24.00 სარასენს, ედინბურგ 24.00 კარდიფ

შაბ 17/12   აირონი 17.30 ალსთერ, ლესთერ 17.30 კლერმონ, ლონდონ აირიშ 19.00 რასინგ, მონპელიე 19.40 გლაზგო, გლოსთერ 19.40 ქონოთ, ლენსთერ 22.00 ბას

კვი 18/12   მანსთერ 16.45 ჰლანეჰლი, ტულუზ 19.00 ჰარლიქვინზ, ნორსჰემპთონ 19.00 კასტრ

<<   საგაისო განრიგი

პულური რაუნდები: 13-15, 20-22/01

პლეი-ოფი:  6-8/04 მეოთხედ-ფინალი,
27-29/04 ნახევარ-ფინალი,
19/05 ფინალი  @  თვიქნემ

www.000webhost.com