სამი ახლავე ცნობილია

   ევროპული რაგბის ელიტარულ-კლუბური "ჰაინეკენის თასის" ბოლოსწინა, მეხუთე რაუნდის შედეგად მეოთხედ-ფინალში გავიდნენ ირლანდიის ბობოლა მხარეები - მანსთერი და ლენსთერი, და ინგლისის ჩემპიონი, ლონდონის "სარასენსიც"

პული ექვსია. მათ გამარჯვებულებს პლეი-ოფში დაემატება ორი უკეთესი მეორე-ადგილოსანი, ოღონდაც მეოთხედ-ფინალები თითო-მატჩა რომაა, შინ ოთხი უკეთესი "პულის ჯილაღა" რაგბობს, რის გამოც უკვე გასულებს დასკვნით რაუნდშიც გულიანად მართებთ ბრძოლა.

ფინიშზე ერთი და იმავე პულის წყვილი მატჩი ერთ-დროულად იწყება. პარასკევს ტულუზს გლოსთერში ფეხი რომ წაუცდეს, ლონდონის "ჰარლიქვინზი" გადაუსწრებს.

შაბათს პულში პირველობისთვის დიდი ჯახია მოსალოდნელი კლერმონ-ფერანში, ოღონდაც ალსთერი წაგების შემთხვევაშიც ალბათ დარჩება გამსვლელ მეორე პოზიციაზე.

კვირას კარდიფიცა და ედინბურგიც შინ თამაშობენ და თუ წონასწორობა არ დაირღვა, წყვილ პირისპირ ჯახში უელსელებს უკეთესი ბალანსი აქვთ, მაგრამ უცნაურ პრინციპებს აყოლილი ბობოლა ვებ-მედია მაგას ტრადიციულად, ფინიშის შემდეგღა გაიხსენებს და ფანობას პოსტ-ფაქტუმ გაანათლებს.

 

XVII "ჰაინეკენის თასი"

მეხუთე რაუნდი   >>    1   2   3   4

ნიხრი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება
ანდა მეოთხე ლელოს გატანა - თითო (!) პრემია

<<   პირველი პული

ჰლანეჰლი (უელ) 17:29 ნორსჰემპთონ (ინგ)

ლ: იონგი; 4ჯ: პრისთლენდ -
2ლ: ტონგაუიჰა ფოდენ; 2გ: მაილერ ლემბ; 5ჯ: მაილერ სბ თ.მეი

რეფ როლან (სფრ) @ პარკ ი სქარლეთს
სბ(3ნ) 3:0(10) 6:0(14) 6:3(18) 9:3(20) 14:3(34) 14:6(36) /
14:13(47) 14:16(51) 17:16(53) 17:19(55) 17:22(58) 17:29(80)

მანსთერ (ირლ) 26:10 კასტრ (სფრ)

2ლ: ჯნ.მერფი ვ.დიუპრე; 2გ 4ჯ: ოგარა -
ლ: კაბალიერო; გ ჯ: ბერნარ სბ ლაკრონპ

რეფ სმოლ (ინგ) @ ლიმრიქ, სომონდ პარკ
7:0(9) 10:0(16) 10:7(19) 13:7(23) 16:7(26) /
16:10(43) 19:10(52) სბ(55კ) 26:10(69)

ანტონ ფეიქრიშვილი (კსტ) 57 წუთზე შეცვალეს

ქულა: 20 მნს - 12 ნორ; 11 ჰლნ; 6 კსტ

<<   მეორე პული

რასინგ$(სფრ) 24:27 ედინბურგ (შტლ)

3ლ: ფ.სტეინ იმოფ ბატიუ; 3გ: ერნანდეს 2, დეკონ; ჯ: ვისნიევსკი -
3ლ: რენი ტალეი დენთონ; 3გ ჯ: ლეიდლოუ; ა: გოდმენ

რეფ პირსონ (ინგ) @ კოლონ, ივ დიუ მანუარ
0:7(16) 7:7(24) 7:14(30) /
14:14(43) 14:21(49) 21:21(57) 24:21(70) 24:24(73) 24:27(80+ა)

ლნდ.აირიშ$(ინგ) 15:22 კარდიფ (უელ)

5ჯ: ჯარვის 4, დ.არმითიჯ (4) -
ლ: ვორბერთონ; გ 5ჯ: ჰაფ-პენი სბ ბრ.დევის

რეფ პათერსონ (შტლ) @ რედინგ, მადეჯსქი
0:3(6) 3:3(8) 6:3(36) 9:3(40) 9:6(40+2) /
9:13(43) 12:13(53) 12:16(60) 15:16(63) 15:19(65) 15:22(78) სბ(80კ)

ქულა: 17 კდფ^ ედნ; 9 ლრშ; 8 რას

<<   მესამე პული

მონპელიე (სფრ) 24:22 ბას$(ინგ)

3ლ: ბერარ ტიულუ ნანგუსა; 3გ: პაიოგ 2, ვუსტოს-მოიანო; ჯ: პაიოგ სბ ნანგუსა -
3ლ: ქოლდველ (1 2) ბანაჰან; 2გ: ბარქლი ჰისქოთ; ჯ: ბარქლი სბ ვილსონ

რეფ ფილიპს (ირლ)
7:0(3) 7:3(9) სბ(39მ) 7:10(40+) /
10:10(46) სბ(48ბ) 10:17(54) 17:17(67) 17:22(72) 24:22(80+)

მიხო ნარიაშვილი (მნპ) 61 წუთზე შეცვალეს

გლაზგო$(შტლ) 16:23 ლენსთერ (ირლ)

ლ: გრეგორ; გ 3ჯ: ვიარ -
2ლ: რ.ქარნი ბოს; 2გ: მაკფადენ; 3ჯ: სექსთონ, მაკფადენ 2
სბ
ობრაიენ

რეფ ოუენს (უელ) @ ფერჰილ
3:0(6) 3:3(28) 6:3(32) 6:6(40+) /
6:13(44) 9:13(50) 9:16(56) 16:16(63) 16:23(70) სბ(76ლ)

ქულა: 20 ლნს - 11 გლზ; 10 მნპ; 7 ბას

<<   მეოთხე პული

ალსთერ$(ირლ) 41:7 ლესთერ (ინგ)

4ლ: თრიმბლ (1 2) გილროი პ.მარშალ; 3გ 5ჯ: პინარ -
ლ: ჯდ.მერფი; გ: თველვთრიზ სბ ქოულ

რეფ პუატ (სფრ) @ ბელფასთ, რეივენჰილ
7:0(7) 10:0(12) 10:7(15) 13:7(33) 18:7(40) /
21:7(53) 24:7(56) 27:7(63) სბ(65ლ) 34:7(71) 41:7(74პ)

აირონი (იტა) 0:82 კლერმონ$(სფრ)

12ლ: სივივატუ (1 2 10) ბერნ (3 7) ლაპონდრი (4 8) მალზიო (5 11 12) ბრ.ჯეიმზ ვერმიულენ; 11გ: პარა 4, ჯეიმზ 7

რეფ ჰოჯის (უელ) @ მონცა, ბრიანტეო
0:7(15) 14(18) 19(21) 26(26პ) 33(34) 40(36) 0:47(40+2) /
54(47) 61(50) 68(52) 75(73) 0:82(80) ბოლო(80+5)

ქულა: 19 ალს; 16 კლრ; 12 ლსთ; 0 არნ

<<   მეხუთე პული

ოსპრეიზ$(უელ) 44:17 ტრევიზო (იტა)

6ლ: ბოუ ბექ (2 3) საჯ (4 6) ფოტუალიკი; 4გ: ბიგარ 3, მორგან;
2ჯ: ბიგარ -
2ლ: გორი პადრო; 2გ: ბერთონ ბოტეს; ჯ: ბერთონ

რეფ დოილ (ინგ) @ სვონზი, ლიბერთი
7:0(4) 7:3(6) 10:3(9) 10:10(13) 13:10(17) 18:10(19) 25:10(33) /
32:10(47პ) 32:17(52) 37:17(69) 44:17(79)

სარასენს (ინგ) 20:16 ბიარიც$(სფრ)

ლ: სპენსერ; 5ჯ: ო.ფარელ -
გ 3ჯ: იაშვილი

რეფ ქლენზი (ირლ) @ ვოთფორდ, ვიქრიჯ როუდ
0:3(10) 3:3(13) 3:6(15) 8:6(18) 11:6(29) 14:6(36) /
14:13(60) 17:13(63) 17:16(68) 20:16(78)

ქულა: 18 სარ - 13 ოსპ^ ბრც; 6 ტრვ

<<   მეექვსე პული

ტულუზ$(სფრ) 24:3 ქონოთ (ირლ)

4ლ: მატანავოუ (1 4) მედარ პიკამოლ; 2გ: ბოგზის -
ჯ: ოქონორ

რეფ ბარნს (ინგ) @ ერნესტ ვალონ
0:3(15) 5:3(21) 10:3(35) /
17:3(48) 24:3(70პ)

ჰარლიქვინზ (ინგ) 20:14 გლოსთერ$(ინგ)

2ლ: ჰოპერ ბრაუნ; 2გ 2ჯ: ევანს -
ლ: სიმპსონ-დენიელ; 3ჯ: ბერნს სბ ნ.ვუდ

რეფ გოზერ (სფრ) @ თვიქნემ, სთუპ
0:3(11) 3:3(13) 10:3(20) 10:6(26) 10:11(30) /
13:11(47) 13:14(54) სბ(69გ) 20:14(75)

ქულა: 18 ტლზ; 16 ჰრლ; 10 გლო; 2 ქნთ

>>   ბოლო რაუნდი (პული * საქ დროით)

პარ 20/01

24.00 (6) ქონოთ - ჰარლიქვინზ, გლოსთერ - ტულუზ

შაბ 21/01

17.30 (3) ბას - გლაზგო, ლენსთერ - მონპელიე
19.40 (4) კლერმონ - ალსთერ, ლესთერ - აირონი
22.00 (1) კასტრ - ჰლანეჰლი, ნორსჰემპთონ - მანსთერ

კვი 22/01

17.00 (5) ტრევიზო - სარასენს, ბიარიც - ოსპრეიზ
19.15 (2) კარდიფ - რასინგ, ედინბურგ - აირიშ

>>   პლეი-ოფი

    6-8/04  მეოთხედ-ფინალი
27-29/04  ნახევარ-ფინალი
     19/05  ფინალი  @  თვიქნემ

www.000webhost.com