ჩემპიონად სხვა ეკურთხება

   ევროპული, ელიტარულ-კლუბური "ჰაინეკენის თასის" პლეი-ოფში ინგლისისა და საფრანგეთის სამ-სამი და ირლანდიის ორი გუნდი გავიდა, შარშანდელი ჩემპიონი ლენსთერი კი "ჩელენჯზე" დაეშვა.

ბოლო, მეექვსე რაუნდს ავდარი დაემთხვა, რის გამოც დასწრებამაც იკლო: ბიარიცში მოედანი ჭაობად და წუმპედ იქცა; ბევრგან ცივი ქარი ქროდა, ლესთერსა და ვოთფორდში კი კიდეც მოთოვა.

პლეი-ოფში მონაწილეობა ოთხ გუნდს ადრევე დაებევებინა, მაგრამ ცალ-მატჩა მეოთხედ-ფინალში მასპინძლობა არსებითი რომაა, სულის მოსათქმელად არავის ეცალა.

პარასკევ ღამით ბასკეთში ივარგა ლონდონის ჰარლიქვინზმა და პულის ფალავნებს შორის პირველ ადგილზე დარჩა. შაბათს მონპელიემ მამუკა გორგოძის ყოჩობით 20 ქულით ძლია ტოპ 14-ის მოწინავე ტულონი და მესამე ნომრად დააქვეითა, მეორე პოზიციაზე კი, დასავლეთ უელსში გამარჯვებული, დავით ზირაქაშვილის კლერმონი ავიდა.

სულ არაფრის გამო

ალსთერმა ჰაინეკენის ისტორიაში პირველად იმარჯვა საფრანგეთში, მაგრამ კვირას სარასენსმა ბოლოსკენ რომ მაინც შეიტანა მეოთხე ლელო, ირლანდიელებს გადაუსწრო და მათვე უმასპინძლებს. ბოლო, მერვე გამსვლელ ადგილზე მოკალათებული ლენსთერი დაითხოვა მეზობელმა მანსთერმა, ვის მეტოქესაც რეფმა თავიდანვე, სულ არაფრის გამო, მორკინალი წითელი ბარათით გაუგდო.

მეორე ხაზში მოთამაშე გორგოძე "პლანეტმა" რაუნდის რჩეულში ჩაწერა. ტულონელმა ჯონი ვილქინსონმა მაგრად აურია - მეორე ლელოზე შეცდა და თითო ჯარიმა და არეკნიც ააცილა. ტულუზიც დააღალატეს ქიქერებმა - ლიონელ ბოგზისმა და ლუქ მაკალისთერმა, ლესთერელმა თობი ფლადმა კი სამი ჯარიმა შეაგდო და ჰაინეკენის ერთადერთი 4-გზის მფლობელი შეიწირა.

მეთორმეტე მატჩებში პირველი გამარჯვებები მიითვალეს ქრონიკულმა მაჩანჩალებმა, შოტლანდიამ და იტალიამ. ტრადიციულად მოეწყო ნახევარ-ფინალთა წილისყრა და ჰარლიქვინზს საფრანგეთში შევლა დაეკისრა. "ექვსი ერის" გამო შეჯიბრი აპრილშიღა განახლდება, მაისში კი ლენსთერის ბინაზე, დუბლინში, ჩემპიონად სხვა ეკურთხება.

 

   XVIII "ჰაინეკენის თასი"

    ბოლო, მეექვსე რაუნდი   ვიდეო

ნიხრი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება
ანდა მეოთხე ლელოს გატანა - თითო (!) პრემია
($)

<<   პირველი პული

სარასენს$(ინგ) 40:7 ედინბურგ (შტლ)

5ლ: ეშთონ (1 2) სთივენს ჰოჯსონ ვაილზ; 3გ 3ჯ: ფარელ -
ლ: თონქს; გ: ლეიდლოუ

რეფ გარსეზ (სფრ) @ ვოთფორდ, ვიქრიჯ როუდ (5 673)

3:0(10) 6:0(15) 9:0(22) 14:0(27) 14:7(33) /
19:7(46) 26:7(54) 33:7(76პ) 40:7(80+)

* დიმიტრი ბასილაიამ (ედნ) შეუცვლელად ითამაშა
(9 სოლო = 1 მეტრი, 1 შეცდომა, ბოჭვა 5/3, დერეფანი 1/0, 2 ჯარიმა)

მანსთერ$(ირლ) 29:6 რასინგ (სფრ)

5ლ: მარი ზიბო (2 4 5) შერი; 2გ: ქითლი სბ ბათლერ -
2ჯ: ჟერმენ
წბ ბატიუ სბ მატანდინგო

რეფ ბარნს (ინგ) @ ლიმრიქ, სომონდ პარქ (25 600)

წბ(6რ) 0:3(13) 7:3(26) 12:3(29) 12:6(32) 17:6(36) /
24:6(49პ) 29:6(55) სბ(76რ) სბ(80+მ)

კლუბი

ქვეყ

მ-წ*

პრ

გატ:გაშ

სხვ

სარასენს

ინგ

23

15

5-1

3

180:076

+104

მანსთერ

ირლ

20

14

4-2

4

133:073

+60

რასინგ

სფრ

12

7

3-3

0

103:125

-22

ედინბურგ

შტლ

0

3

0-6

0

036:178

-142

<<   მეორე პული

ლესთერ (ინგ) 9:5 ტულუზ$(სფრ)

3ჯ სბ ფლად - ლ: იუჟე

რეფ ქლენზი (ირლ) @ ველფორდ როუდ (24 ათასი)

3:0(7) 6:0(32) 9:0(39) / 9:5(49) სბ(68ლ)

* ვასილ კაკოვინმა (ტლზ) 4 წუთში (66-69) ნეკნები დაიშავა (1ჯ)

ტრევიზო (იტა) 17:14 ოსპრეიზ$(უელ)

2ლ: ძანი პრატიკეტი; 2გ ჯ: ბერთონ -
ლ: აიზაქს; 2ჯ ა: ბიგარ

რეფ გარნერ (ინგ) @ მონიგო (2 300)

3:0(5) 3:3(9) 3:6(15) / 3:9(48ა) 3:14(59) 10:14(76) 17:14(80+)

კლუბი

ქვეყ

მ-წ*

პრ

გატ:გაშ

სხვ

ლესთერ

ინგ

20

13

4-1*1

2

119:103

+16

ტულუზ

სფრ

19

15

4-2

3

132:084

+48

ოსპრეიზ

უელ

12

11

2-3*1

2

120:124

-4

ტრევიზო

იტა

5

9

1-5

1

107:167

-60

<<   მესამე პული

ბიარიც$(სფრ) 9:16 ჰარლიქვინზ (ინგ)

3ჯ: იაშვილი სბ ლორე - ლ: გესთ; გ 3ჯ: ევანს სბ მარლერ

რეფ ლეისი (ირლ) @ აგილერა (7 897)

3:0(12) 3:3(17) 3:10(31) სბ-სბ(37) / 6:10(46) 9:10(54) 9:13(57) 9:16(74)

ქონოთ (ირლ) 25:20 ძებრე$(იტა)

ლ: საჯ; გ 4ჯ 2ა: პარქს - ლ: ტრევიზან; 5ჯ: ჰალანგაჰუ

რეფ გოზერ (სფრ) @ გოლვეი, სპორთსგრაუნდ (5 803)

3:0(11) 3:3(13) 6:3(16) 9:3(25ა) 9:6(28) 12:6(34) /
19:6(47) 19:9(50) 19:12(52) 19:17(60) 19:20(70) 22:20(72) 25:20(75ა)

კლუბი

ქვეყ

მ-წ*

პრ

გატ:გაშ

სხვ

ჰარლიქვინზ

ინგ

28

28

6-0

4

243:071

+172

ბიარიც

სფრ

15

14

3-3

3

123:101

+22

ქონოთ

ირლ

12

5

3-3

0

096:138

-42

ძებრე

იტა

1

6

0-6

1

072:224

-152

<<   მეოთხე პული

კასტრ$(სფრ) 8:9 ალსთერ (ირლ)

ლ: ლამერა; ჯ: ქოქოთ - 3ჯ: პინარ

რეფ ოუენს (უელ) @ პიერ ანტუან (7 632)

5:0(9) 5:3(12) 8:3(19) 8:6(36) / 8:9(64)

* ანტონ ფეიქრიშვილი (კსტ) 53 შეცვალეს (2ს = 2მ; ბჭ 2/0, 2ჯ)

გლაზგო (შტლ) 27:20 ნორსჰემპთონ$(ინგ)

3ლ: ჯ.სტრაუს მატავალუ ჰორნ; 3გ: ვაით 2, ჰორნ; 2ჯ: ჯექსონ -
3ლ: ვოლდუქ ჯ.პისი ფოდენ; გ ჯ: მაილერ სბ ვოლერ

რეფ ჰოჯის (უელ)
@ სქოთსთაუნ (4 193)

3:0(2) 6:0(12) 6:3(14) 6:10(31) /
13:10(48) 13:15(59) 20:15(68) 20:20(72) სბ(80ნ) 27:20(80+)

კლუბი

ქვეყ

მ-წ*

პრ

გატ:გაშ

სხვ

ალსთერ

ირლ

23

12

5-1

3

126:055

+71

ნორსჰემპთონ

ინგ

15

9

3-3

3

094:109

-15

კასტრ

სფრ

14

6

3-3

2

077:098

-21

გლაზგო

შტლ

6

7

1-5

2

070:105

-35

<<   მეხუთე პული

 

ჰლანეჰლი (უელ) 0:29 კლერმონ$(სფრ)

4ლ: ნალანგა პარა სთენლი რუჟერი; 3გ: პარა 2, სკრელა; ჯ: პარა

რეფ პათერსონ (შტლ) @ პარკ ი სქარლეთს (7 167)

0:7(8) 0:10(10) 0:17(18) 0:24(38) / 0:29(66პ)

* დავით ზირაქაშვილი (კლრ) 56 შეცვალეს
(1 პასი, 9ს = 5მ, 2შ, ბჭ 4/1, 1ჯ)

ექსეთერ (ინგ) 20:29 ლენსთერ$(ირლ)

2ლ: ქლარქ საჯ; 2ჯ 2გ: სთინსონ სბ ვაით -
4ლ: დარსი ქარნი ოდრისქოლ ჰიზლიპ; 3გ ჯ: სექსთონ სბ ბოს

რეფ პუატ (სფრ) @ სენდი პარქ (10 198)

0:7(5) 7:7(18) 7:12(28) 14:12(34) 17:12(40) /
17:19(46) 17:26(54პ) 20:26(70) 20:29(75სბ) სბ(77ლ)

კლუბი

ქვეყ

მ-წ*

პრ

გატ:გაშ

სხვ

კლერმონ

სფრ

28

23

6-0

4

213:064

+149

ლენსთერ

ირლ

20

12

4-2

4

124:096

+28

ექსეთერ

ინგ

9

6

2-4

1

093:166

-73

ჰლანეჰლი

უელ

2

6

0-6

2

079:183

-104

<<   მეექვსე პული

მონპელიე (სფრ) 23:3 ტულონ (სფრ)

2ლ: კონბეზუ პაიოგ; 2გ 3ჯ: პაიოგ - ჯ: ვილქინსონ სბ დ.არმითიჯ

რეფ როლან (ირლ) @ ივ დიუ მანუარ (14 370)

0:3(5) 7:3(9) 10:3(16) 13:3(20) 16:3(23) სბ(34ტ) / 23:3(48)

* კაპიტან მამუკა გორგოძეს (მნპ) სისხლდენის გამო 65-67 გაუცდა (2პ, 6ს = 10მ, 3შ, ბჭ 10/1, დერ 2/1, 1ჯ)

* მიხო ნარიაშვილი (მნპ) 56 შეცვალეს (ბჭ 7/0, 2ჯ)

* დავით ქუბრიაშვილი (ტლნ) შესვენებაზე შეცვალეს
(3პ, 2ს = 2მ, ბჭ 1/0, 3ჯ)

კარდიფ (უელ) 26:14 სეილ (ინგ)

2ლ: ჰლ.ვილიამს პათერსონ; 2გ 4ჯ: ჰაფპენი -
2ლ: თეილორ ქროულ; 2გ: მილერ

რეფ ფითსგიბონ (ირლ) @ არმზ პარქ (7 473)

0:7(5) 3:7(11) 6:7(26) 9:7(33) /
9:14(43) 16:14(45) 23:14(75) 26:14(80+)

კლუბი

ქვეყ

მ-წ*

პრ

გატ:გაშ

სხვ

ტულონ

სფრ

23

23

5-1

3

186:084

+102

მონპელიე

სფრ

22

17

5-1

2

168:109

+59

კარდიფ

უელ

6

12

1-5

2

143:184

-41

სეილ

ინგ

4

7

1-5

0

078:198

-120

>>   პლეი ოფი

5-7/04  მეოთხედ-ფინალი

#

პლ

კლუბი

ქვეყ

მ-წ*

პრ

გატ:გაშ

სხვ

1

3

ჰარლიქვინზ

ინგ

28

28

6-0

4

243:071

+172

2

5

კლერმონ

სფრ

28

23

6-0

4

213:064

+149

3

6

ტულონ

სფრ

23

23

5-1

3

186:084

+102

4

1

სარასენს

ინგ

23

15

5-1

3

180:076

+104

5

4

ალსთერ

ირლ

23

12

5-1

3

126:055

+71

6

2

ლესთერ

ინგ

20

13

4-1*1

2

119:103

+16

7

(6)

მონპელიე

სფრ

22

17

5-1

2

168:109

+59

8

(1)

მანსთერ

ირლ

20

14

4-2

4

133:073

+60

(5)

ლენსთერ

ირლ

20

12

4-2

4

124:096

+28

(2)

ტულუზ

სფრ

19

15

4-2

3

132:084

+48

(3)

ბიარიც

სფრ

15

14

3-3

3

123:101

+22

=

(4)

ნორსჰემპთონ

ინგ

15

9

3-3

3

094:109

-15

ჰარლიქვინზ (ინგ) - მანსთერ (ირლ)
კლერმონ (სფრ) - მონპელიე (სფრ)
ტულონ (სფრ) - ლესთერ (ინგ)
სარასენს (ინგ) - ალსთერ (ირლ)

26-27/04  ნახევარ-ფინალი

კლრ/მნპ - ჰრლ/მნს
სარ/ალს - ტლნ/ლსთ

18/05  ფინალი

დაბლინ (ირლ) ავივა  20.00 საქ

www.000webhost.com