ჰაინეკენი უიტალიელებოდ!

   "ჰაინეკენის ჩემპიონთა თასის" სტარტზე პრემია მხოლოდ შარშანდელმა ფალავანმა, ლენსთერმა აიღო

დამწყებებს!  ჯერ იხილეთ ოქმები და ცხრილები

"ჰაინეკენი" 4 წლის შემდეგ ისევ გახდა ევროპის მთავარი ტურნირის მოსახელე სპონსორი, ორგანიზატორმა ეპკრ-მა კი მიზანთა მიზანს მიღწია – ისე შეცვალა კელტური ამქრიდან (გინეს პრო 14) შერჩევის წესი, რომ სუსტი იტალიური ფრანჩაიზი ელიტაში ვეღარ მოხვედრილიყო

გაუქმდა მე-20 საგზურის პლეი’ოფიც და რაკი კარდიფს ისედაც მიეღო ჰაინეკენზე ასპარეზობის უფლება, ბოლო ვაკანსია "ჩელენჯის" წაგებულ ფინალისტს, გლოსთერს ერგო.  ჰოდა, ოცეულში მოხვდა ინგლისის 7, საფრანგეთის 6, ირლანდიის სამი, შოტლანდიისა და უელსის ორ-ორი გუნდი, წინა სეზონთან შედარებით კი დასში 6 მონაწილე შეიცვალა

ნაადრევად ესალმებოდა

პირველ რაუნდში მასპინძელმა მოიგო 4, სტუმარმა 5, ექსეთერში კი ქარში ფრედ დასრულდა ინგლისის ვიცე’ჩემპიონის რკენა მანსთერთან

ლელოს გატანა რომ ძველებურად ჭირდა, გაიცა ერთად’ერთი პრემია, მაგრამ ცხრიდან ხუთმა (!) წაგებულმა კი მიითვალა ნუგეში.  ჩაითვალა ორი 7-ქულიანი ლელო, სინბინი კი ათმა ცდომილმა მოიხილა

უდისციპლინობამ დაღუპა ტულონი – კაცი სამჯერ რომ გაუგდეს, შინ წააგო ინგლისის პრემიერ’შიპის მაჩანჩალა ნიუქასლთან

დრამა გათამაშდა ბასში – 20:22’ზე მასპინძელმა ფრედი ბერნსმა იოლი ჯარიმა დაახაია, მერე კი ლელოს დებდა, მაგრამ ამჩატდა და ხალხს რომ ნაადრევად ესალმებოდა, მაკსიმ მედარმა ბურთი გააგდებინა

ვუნიპოლები დაშავდნენ

ტულუზელი "ოლ ბლექი" ჯერომ კაინო მხრით რომ დაეჯახა ბასის უელსელ შუა’მარბ ჯემი რობერთსს, 5 კვირას იუქმებს

სარასენსმა გლაზგოში თავი მედგრად იცვა უქულო მეორე ტაიმში და მოიგო, მაგრამ ძმები – მაკო და ბილი ვუნიპოლები პირველსავეში ისე დაემტვრა, რომ ორივეს გაუცდება ინგლისის ნოემბრის ტესტები

დებიუტანტ ლიონს მისსავე მოედანზე მარცხი აგემა კარდიფმა;  ჰლანეჰლიმ რასინგს ბოლოსკენ მოლი რომ ჩაუქცია, 7-ქულიანით დაისაჯა და წააგო, ლენსთერმა კი კაც’ნაკლული ვოსპსი ორჯერ დაალელოვა შესვენების მიდამოში და ბოლოს ჯამში 8 ლელოც დაუდო

 

"ჰაინეკენის" ჩემპიონთა თასი  2018-19

პირველი რაუნდი

<<   პირველი ჯგუფი

ლენსთერ$(ირლ) 52:3 ვოსპს (ინგ)  სტატ

8ლ: ქრონინ ლ.მაკ’გრას (2 4) ლოუ (3 5) ლარმორ ჰენშოუ ჯ.მაკ’გრას; 6გ: სექსთონ 5, ბერნ –

სბ: სოპოანგა

რეფ პუატ (სფრ) 12/10 @ დაბლინ, არ’დი’ეს (18 055  ვიდეო

7:0(7) 7:3(11) სბ(40+1ვ) 14:3(40+5) /
21:3(43) 28:3(54
$) 35:3(63) 42:3(74) 47:3(75) 52:3(80)

ბას$(ინგ) 20:22 ტულუზ (სფრ)  სტატ

2ლ: რობერთს ბერნს; 2გ 2ჯ: ბერნს სბ ელის –

3ლ: მედარ გიტუნ (2 3) 2გ ჯ: რამოზ სბ კაინო

რეფ ბრეის (ირლ) 13/10 @ რექ (12 284  ვიდეო

3:0(3) 3:7(9) 10:7(26) 17:7(31) 17:12(35) სბ(39ტ) /
20:12(48) 20:15(54სბ) 20:22(63)

<<   მეორე ჯგუფი

ექსეთერ (ინგ) 10:10 მანსთერ (ირლ)  სტატ

ლ: ქოუან-დიქი; გ ჯ: სთინსონ –

ლ: სტანდერ; გ ჯ: ქარბრი

რეფ გარსეზ (სფრ) 13/10 @ სენდი პარქ (12 749  ვიდეო

3:0(19) 3:3(31) 10:3(40) / 10:10(65)

გლოსთერ (ინგ) 19:14 კასტრ$(სფრ)  სტატ

ლ: ბრეილი; გ 4ჯ: სიპრიანი –

ლ: ლავო; 2ჯ ა: დიუმორა

რეფ მიტრეა (იტა) 14/10 @ ქინგსჰოლმ (9 993  ვიდეო

3:0(11) 3:3(16) 6:3(32) 6:6(33ა) 13:6(36) /
16:6(52) 19:6(55) 19:11(58) 19:14(72)

<<   მესამე ჯგუფი

ლიონ (სფრ) 21:30 კარდიფ (უელ)  სტატ

2ლ: გუჟონ ბარასი; გ 3ჯ: ბოკსიზ –

3ლ: რობინსონ თ.ვილიამს ენსქომ; 3გ 3ჯ: ენსქომ

რეფ დოილ (ინგ) 14/10 @ მატმიუ დე ჟერლონ (12 197  ვიდეო

7:0(6) 10:0(13) 10:7(31) 10:14(32) 13:14(36) 16:14(40) /
16:17(44) 16:20(58) 16:27(64) 21:27(79) 21:30(80+2)

გლაზგო (შტლ) 3:13 სარასენს (ინგ)  სტატ

ჯ: ჰეისთინგს –

ლ: როუდს; გ 2ჯ: ფარელ

რეფ რეინალ (სფრ) 14/10 @ სქოთსთაუნ (7 351  ვიდეო

0:7(14) 0:10(16) 3:10(23) 3:13(39) / =

<<   მეოთხე ჯგუფი

ჰლანეჰლი$(უელ) 13:14 რასინგ (სფრ)  სტატ

2ლ: გა.დევის მაკ’ნიქოლ; ჯ: ჰაფ’პენი სბ გა.დევის –

შ + ლ: შუზანუ; გ: რასელ

რეფ ქარლი (ინგ) @ 13/10 პარქ ი სქარლეთს (8 064  ვიდეო

3:0(10) 3:7(40+) / 8:7(53) 13:7(58) 13:14(77+სბ)

ალსთერ (ირლ) 24:10 ლესთერ (ინგ)  სტატ

3ლ: ო’ქონორ ედისონ სთოქდეილ; 3გ ჯ: ქუნი –

ლ: ტუილანგი; გ ჯ სბ: ფორდ

რეფ გაიუზერ (სფრ) @ 13/10 ბელფასთ, ქინგსპენ (13 152  ვიდეო

0:3(15) სბ(22ლ) / 7:3(45) 14:3(60) 17:3(69) 24:3(74) 24:10(77)

<<   მეხუთე ჯგუფი

მონპელიე (სფრ) 21:15 ედინბურგ$(შტლ)  სტატ

3ლ: იმელმან ფალ ნგანდებე; 3გ: პინარ სბ ბ.დიუ’პლესი –

2ლ: მაკ’ინალი ფაიფ; გ ჯ: ჰიქი

რეფ ბარნს (ინგ) @ 13/10 ჟი’ჟი’ელ (10 450  ვიდეო

7:0(7) 7:7(21) 14:7(33) 21:7(38) 21:10(40+2) / სბ(48მ) 21:15(58)

ტულონ$(სფრ) 25:26 ნიუქასლ (ინგ)  სტატ

3ლ: რ.ტაოფიფენუა ლაკაფია გირადო; 2გ 2ჯ: ტრენ-დიუკ
სბ
გროზ იკპეფან ჯ.სავეა –

შ + ლ: ქუპერ; გ 4ჯ სბ: ჯ.ჰოჯსონ

რეფ ვაით’ჰაუს (უელ) @ 14/10 ფელიკს მეიოლ (13 572  ვიდეო

7:0(2) 10:0(7) 10:3(9) 10:10(21) 10:13(23) 10:16(33სბ) 15:16(37) /
15:23(51
+სბ) სბ(55ნ) 22:23(57) 25:23(63) სბ(68ტ) 25:26(71)

 

ჩვენებურები

#

წთ’

პ/ს

^

ბჭვ

-შ

-ჯ

ზურაბ ჟვანია (ვსპ)  

1

-54

1/0

0

0

0

8/3

0

2

გურამ გოგიჩაშვილი (რას)

1 -51+55 1/4 2

0

0

13/0 3 3

მიხო ნარიაშვილი (მნპ)  

1

-62

2/3

3

0

0

12/3

0

0

+ შევიდა, - შეცვალეს, ! თავიდან ბოლომდე იომა; (ფ/)პ/ს (ფეხი/)პასი/სოლო, 
მ წინსვლა (მეტრი), ^ გაბითურება, ო ოფლოუდი, ბჭვ ბოჭვა (დაიჭირა/გაუსხლტა),
-შ შეცდა (ბურთი დაკარგა), -ჯ დაჯარიმდა

 

"პლანეტ რაგბის" რჩეული

15 გარეს ენსქომ (კდფ), 14 ჩესლინ კოლბე (ტლზ), 13 სოფიანე გიტუნ (ტლზ), 12 რობი ჰენშოუ (ლნს), 11 ჯეიმზ ლოუ (ლნს); 10 ჯოელ ჰოჯსონ (ნქს), 9 თომოს ვილიამს (კდფ) /

1 ტუდორ სტროე (კსტ), 2 ჯოდი იენეკერ (კსტ), 3 თეიგ ფურლონგ (ლნს); 4 ჯეიმზ რაიან (ლნს), 5 თეიგ ბერნ (მნს); 6 მარო ითოჟე (სარ), 7 ელის ჯენქინს (კდფ), 8 ბილ მატა (ედნ)

 

ად

1 რაუნდი

სხვ

მ-წ*

გატ:გაშ

$

1

ლენსთერ (ირლ)

5

+49

8

1-0

52:03

1

2

ტულუზ (სფრ) %

4

+2

3

1-0

22:20

0

3

ბას (ინგ)

1

-2

2

0-1

20:22

1

4

ვოსპს (ინგ)

0

-49

0

0-1

03:52

0

1

გლოსთერ (ინგ)

4

+5

1

1-0

19:14

0

2

ექსეთერ (ინგ)

2

=0

1

0-0*1

10:10

0

2

მანსთერ (ირლ)

2

=0

1

0-0*1

10:10

0

4

კასტრ (სფრ)

1

-5

1

0-1

14:19

1

1

სარასენს (ინგ)

4

+10

1

1-0

13:03

0

2

კარდიფ (უელ) %

4

+9

3

1-0

30:21

0

3

ლიონ (სფრ)

0

-9

2

0-1

21:30

0

4

გლაზგო (შტლ)

0

-10

0

0-1

03:13

0

1

ალსთერ (ირლ)

4

+14

3

1-0

24:10

0

2

რასინგ (სფრ) %

4

+1

2

1-0

14:13

0

3

ჰლანეჰლი (უელ)

1

-1

2

0-1

13:14

1

4

ლესთერ (ინგ)

0

-14

1

0-1

10:24

0

1

მონპელიე (სფრ)

4

+6

3

1-0

21:15

0

2

ნიუქასლ (ინგ) %

4

+1

2

1-0

26:25

0

3

ტულონ (სფრ)

1

-1

3

0-1

25:26

1

4

ედინბურგ (შტლ)

1

-6

2

0-1

15:21

1

 

ნიხრი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება (ნუგეში) ანდა მეოთხე ლელოს გატანა (პრემია) - თითო (!) ბონუსი ($)

თაი’ბრეიქი = ტოლ ქულაზე: პირისპირ (^) 1) მეტი საცხრილო ქულა, 2) უკეთესი სხვაობა, 3) მეტი ლელო;  ჯგუფურ ეტაპზე 4) უკეთესი სხვაობა, 5) მეტი ლელო, 6) ნაკლები დისკვალიფიკაცია; 7) ყომარი

პლეი’ოფში: ხუთივე ჯგუფის ჯილა + სამი უკეთესი მეორე (%)

შემდგომი განრიგი

ჯგუფური რაუნდები:  19-21/10; 7-9 და 14-16/12
                                     
2019 * 11-13 და 18-20/01

მეოთხედ’ფინალები  29-31/03,  ნახევარ’ფინალები  19-21/04

ფინალი:  შაბ 11/05  ნიუქასლ, სენთ’ჯეიმზის პარქ (ინგ) @ 20.00 საქ

 

https://www.vipbox.live/live-rugby
http://www.thefeed2all.eu/type/rugby.html
http://www.sportcategory.com/c-11.html
http://livetv.sx/en/allupcomingsports/33/

http://www.batmanstream.com/rugby-live-streaming-video-2016-1.html