კულუარული ხვანჯები

   "ჰაინეკენის ჩემპიონთა თასის" მესამე რაუნდში მასპინძელმა და სტუმარმაც 5-5 თამაში მოიგეს

დამწყებებს!  ჯერ იხილეთ ოქმები და ცხრილები

ფავორიტები რომ გამოიკვეთნენ, ლიდერი მხოლოდ ერთ ჯგუფში – მეხუთეში შეიცვალა.  10 მატჩში გაიცა 10 ბონუსი:  8 პრემია და ორიც ნუგეში.  4 ლელო ორმა წაგებულმა დადო, მაგრამ 2 ქულა მაინც ვერ აიღო, რაკი შვიდზე მეტით დამარცხდა

რვა ცდომილმა მოიხილა სინბინი.  ჩაითვალა ორი 7’ქულიანი.  რაუნდს ერთობ მოაკლდა დრამა – ბოლო შეტევით არავის მოუგია!

გააზიზებულ ევროპაში

სამაგიეროდ, კულუარებში დატრიალდა ხვანჯები

ნიუქასლს ვარჯიშისას ერთბაშად სამი (!) მარჯვენა ბურჯი გამოაკლდა, მაგრამ ეპკრ-მა ნება არას დიდებით არ დართო, რომ სხვები აემატებინა, რაკი სამშაბათის დედლაინი გასულიყო

ჰოდა, გუნდმა ედინბურგში მარჯვნივაც მარცხენა ბურჯი დაიყენა, რაც გააზიზებულ ევროპაში ფრიადი ცოდვაა – ესაო და მორაგბეს ხიფათში ვაგდებთო, თორემ არხენტინაში და ჩვენთანაც პირველი ხაზის უნივერსალობა ჩვეულებრივი ამბავია

ოინმა ვერ უშველათ

არა’რაგბულად მოექცა ბასი ლენსთერს – სტადიონზე მიტანილი 1,500 (ათას ხუთასი) დროშა ქომაგთათვის არ დაარიგებინა, ესაო და სამი კრიტერიუმით გავსიჯეთ და ვერც ერთი ვერ დააკმაყოფილაო

არადა, ირლანდიელები ბიბლიაზე იფიცებენ, აქამდეც ზუსტად ეგეთი დროშები დაგვქონდა მთელს მსოფლიოში, მაგრამ არც აეროპორტში დაუწუნებიათ და არც სტადიონზეო

ბასს ოინმა ვერ უშველა – ევროპის ფალავანმა ლენსთერმა მაინც მოიგო და "გამსვლელ მეორე ადგილზე" გამაგრდა

 

"ჰაინეკენის" ჩემპიონთა თასი  2018-19

მესამე რაუნდი      1      2

<<   პირველი ჯგუფი

ბას$(ინგ) 10:17 ლენსთერ (ირლ)  სტატ

ლ: თომას; გ ჯ: ვილსონ –

2ლ: ქრონინ ლარმორ; 2გ: სექსთონ; ჯ: რ.ბერნ

რეფ რეინალ (სფრ) 08/12 @ რექ (14 429  ვიდეო

7:0(23) 7:7(31) / 7:14(50) 7:17(73) 10:17(80+)

ვოსპს (ინგ) 16:24 ტულუზ (სფრ)  სტატ

ლ: როულენდს; გ: სოპოანგა; 3ჯ: სოპოანგა, დეილი 2 –

2ლ: კოლბე გიტუნ; გ 4ჯ: რამოზ სბ ფან’დეიკ მადოლ

რეფ ლეისი (ირლ) 08/12 @ ქოვენთრი, რიქოჰ (13 599  ვიდეო

3:0(6) 3:5(14) 6:5(20) 6:8(23) 6:11(31) სბ(32ტ) 13:11(34) /
13:14(43) 13:21(52) 16:21(58) 16:24(64) სბ(69ტ) 

<<   მეორე ჯგუფი

ექსეთერ (ინგ) 19:27 გლოსთერ (ინგ)  სტატ

3ლ: არმანდ ვაით ლოდეი; 2გ: სთინსონ –

3ლ: ჰაინს ფისახი მორგან; 3გ: სიპრიანი 2, თველვ’თრიზ;
2ჯ:
სიპრიანი

რეფ გაიუზერ (სფრ) 08/12 @ სენდი პარქ (11 762  ვიდეო

5:0(7) 5:7(16) 5:10(40) /
12:10(43) 12:13(46) 12:20(63) 12:27(72) 19:27(79) დას(80+7)

მანსთერ (ირლ) 30:5 კასტრ (სფრ)  სტატ

3ლ: რ.სქანელ სტანდერ ჰანრან; 3გ 3ჯ: ჰანრან სბ ქონვეი –

ლ: ლავო

რეფ დოილ (ინგ) 09/12 @ ლიმრიქ, სომონდ პარქ (21 861  ვიდეო  

3:0(7) 6:0(21) / 13:0(45) 16:0(58) 23:0(69) 30:0(76) სბ(79მ) 30:5(80+)

<<   მესამე ჯგუფი

ლიონ (სფრ) 22:42 გლაზგო$(შტლ)  სტატ

3ლ: არნოლდ ნაკაიტათი მაკ’ლაუდ; 2გ: პელისიე დუსენ;
ჯ: პელისიე –

5ლ: ეშ (1 5) ჯ.ჰორნ ჰოგ ჰ.ჯოუნზ; 4გ 3ჯ: ჰეისთინგს სბ სვინსონ

რეფ ქარლი (ინგ) 08/12 @ მატმიუ დე ჟერლონ (12 667  ვიდეო

0:3(4) 3:3(12) 3:6(16) 3:13(22) 10:13(26) 10:20(40) /
10:23(50) 15:23(54) 15:28(58) 15:35(62
$) სბ(65გ) 22:35(67) 22:42(78)

სარასენს$(ინგ) 51:25 კარდიფ (უელ)  სტატ

7ლ: ვიგლს’ვორს ერლ (2 3) მეითლენდ (4 5) სპენსერ ჯაჯ;
5გ 2ჯ: ფარელ –

3ლ: სქალი მორგან რობინსონ; 2გ 2ჯ: ენსქომ სბ რობინსონ

რეფ პუატ (სფრ) 09/12 @ ბარნეთ, ალიანს პარქ (8 528  ვიდეო

7:0(4) 7:5(11) 7:12(20) 7:15(24) 10:15(27) 10:18(32) 13:18(40+3) / 18:18(44) 25:18(48) სბ(57კ) 30:18(58$) 37:18(62) 44:18(69) 51:18(72) 51:25(76)

<<   მეოთხე ჯგუფი

ჰლანეჰლი$(უელ) 24:25 ალსთერ$(ირლ)  სტატ

3ლ: სთ.ევანს (1 2) დევის; 3გ: პაჩელ 2, დ.ჯოუნზ; ჯ: პაჩელ –

4ლ: სთოქდეილ სპეით ედისონ მ.კუცია; გ ჯ: ქუნი

რეფ რუის (სფრ) 07/12 @ პარქ ი სქარლეთს (7 421  ვიდეო

3:0(2) 3:3(6) 3:8(9) 10:8(27) 10:13(34) /
10:20(50) 17:20(62) 17:25(65
$) 24:25(80) დას(80+5)

რასინგ$(სფრ) 36:26 ლესთერ$(ინგ)  სტატ

5ლ: ვაკატავა იმოფ ზიბო შუზანუზ კლემანჩაკ; 4გ ჯ: რასელ –

4ლ: ჰოუმს კალამაფონი ტუილანგი თომპსთონ; 3გ: ფორდ 2, ტომუა სბ ტუილანგი გენჩ

რეფ ოუენს (უელ) 09/12 @ პარიზ’ი, დეფანს (16 538  ვიდეო

სბ(8ლ) 7:0(10) 12:0(13) 12:7(17) 19:7(25) 26:7(34$) 26:14(38) /
26:19(43) 29:19(49სბ) 36:19(61) 36:26(70
$)

<<   მეხუთე ჯგუფი

ედინბურგ$(შტლ) 31:13 ნიუქასლ (ინგ)  სტატ

შ + 3ლ: ვოთსონ დინ ქინგჰორნ; 3გ ჯ: ფან’დერ’ვალტ –

ლ: რედვენ; გ 2ჯ: ქონონ

რეფ მიტრეა (იტა) 07/12 @ მარიფილდ (6 803  ვიდეო  

0:3(5) 7:3(17) 7:10(31) 10:10(35) 10:13(39) /
17:13(45) 24:13(57
) 31:13(73$)

ტულონ$(სფრ) 38:28 მონპელიე$(სფრ)  სტატ

შ + 3ლ: ლაკაფია მონრიბო ნაკოსი; 2გ 4ჯ: ბელო –

4ლ: იმელმან ფ.სტეინ ნანგუსა (3 4) 4გ: პინარ სბ ნანგუსა

რეფ პირს (ინგ) 08/12 @ ფელიკს მეიოლ (11 439  ვიდეო

3:0(5) 6:0(17) 13:0(31+სბ) 13:7(38) / 16:7(44) 23:7(48) 23:14(57) 26:14(59) 33:14(73) 38:14(76$) 38:21(79) 38:28(80+$)

 

ჩვენებურები

#

წთ’

პ/ს

^

ბჭვ

-შ

-ჯ

ზურაბ ჟვანია (ვსპ)  

17

+61

1/2

0

1

0

1/0

0

0

გურამ გოგიჩაშვილი (რას)

17 +42 2/8 10

2

0

5/0 1 0

მამუკა გორგოძე (ტლნ)

4 -54 7/12 21

1

2

12/0 0 0

უჩა ჭეიშვილი (მნპ)

1 -49 1/3 0

2

0

15/1 1 2

+ შევიდა, - შეცვალეს, ! თავიდან ბოლომდე იომა; (ფ/)პ/ს (ფეხი/)პასი/სოლო, 
მ წინსვლა (მეტრი), ^ გაბითურება, ო ოფლოუდი, ბჭვ ბოჭვა (დაიჭირა/გაუსხლტა),
-შ შეცდა (ბურთი დაკარგა), -ჯ დაჯარიმდა

 

"პლანეტ რაგბის" რჩეული

15 ტომაზ რამოზ (ტლზ), 14 ჩესლინ კოლბე (ტლზ), 13 ვილ ედისონ (ალს), 12 რორი სქანელ (მნს), 11 ოლი სორლი (გლო); 10 ფინ რასელ (რას), 9 ვილი ჰაინს (გლო) /   

1 მაკო ვუნიპოლა (სარ), 2 ჟიულიან მარშონ (ტლზ), 3 ჰენრი თომას (ბას); 4 ხერბრანდტ ხრობლერ (გლო), 5 ლეონე ნაკარავა (რას); 6 ადამ ეშ (გლზ), 7 სემ ანდერჰილ (ბას), 8 ვილიამე "ბილ" მატა (ედნ)

 

ად

3 რაუნდი

სხვ

მ-წ*

გატ:გაშ

$

1

ტულუზ (სფრ)

12

+11

8

3-0

074:063

0

2

ლენსთერ (ირლ) %

10

+55

13

2-1

096:041

2

3

ბას (ინგ)

5

-9

8

0-2*1

065:074

3

4

ვოსპს (ინგ)

3

-57

6

0-2*1

054:111

1

1

მანსთერ (ირლ)

11

+39

9

2-0*1

076:037

1

2

გლოსთერ (ინგ)

8

-1

7

2-1

068:069

0

3

კასტრ (სფრ)

5

-26

4

1-2

048:074

1

4

ექსეთერ (ინგ)

3

-12

7

0-2*1

054:066

1

1

სარასენს (ინგ)

14

+55

12

3-0

093:038

2

2

გლაზგო (შტლ) %

10

+27

9

2-1

074:047

2

3

კარდიფ (უელ)

4

-34

8

1-2

067:101

0

4

ლიონ (სფრ)

0

-48

6

0-3

053:101

0

1

რასინგ (სფრ)

14

+43

12

3-0

094:051

2

2

ალსთერ (ირლ) %

9

-17

9

2-1

061:078

1

3

ლესთერ (ინგ)

6

-6

10

1-2

081:087

2

4

ჰლანეჰლი (უელ)

2

-20

8

0-3

064:084

2

1

ედინბურგ (შტლ)

11

+38

10

2-1

086:048

3

2

ნიუქასლ (ინგ)

8

-14

5

2-1

062:076

0

3

ტულონ (სფრ) ^

6

-17

9

1-2

077:094

2

4

მონპელიე (სფრ)

6

-7

8

1-2

069:076

2

 

ნიხრი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება (ნუგეში) ანდა მეოთხე ლელოს გატანა (პრემია) – თითო (!) ბონუსი ($)

თაი’ბრეიქი = ტოლ ქულაზე: პირისპირ (^) 1) მეტი საცხრილო ქულა, 2) უკეთესი სხვაობა, 3) მეტი ლელო;  ჯგუფურ ეტაპზე 4) უკეთესი სხვაობა, 5) მეტი ლელო, 6) ნაკლები დისკვალიფიკაცია; 7) ყომარი

პლეი’ოფში: ხუთივე ჯგუფის ჯილა + სამი უკეთესი მეორე (%)

შემდგომი განრიგი

ჯგუფური რაუნდები:  14-16/12;  2019 * 11-13 და 18-20/01

მეოთხედ’ფინალები  29-31/03,  ნახევარ’ფინალები  19-21/04

ფინალი:  შაბ 11/05  ნიუქასლ, სენთ’ჯეიმზის პარქ (ინგ) @ 20.00 საქ

 

https://www.vipbox.live/live-rugby
http://www.thefeed2all.eu/type/rugby.html
http://www.sportcategory.com/c-11.html
http://livetv.sx/en/allupcomingsports/33/

http://www.batmanstream.com/rugby-live-streaming-video-2016-1.html

www.000webhost.com