მხოლოდ პირველში

   "ჰაინეკენის ჩემპიონთა თასის" მეხუთე რაუნდის შემდეგ 5-0 ბალანსით პლეი’ოფში რაგბობა მხოლოდ სარასენსმა დაიბევა

დამწყებებს!  ჯერ იხილეთ ოქმები და ცხრილები

ლონდონის კოსმოპოლიტური კლუბი მეოთხედ’ფინალში ზედიზედ მერვედ გავიდა, სხვა 19 მონაწილიდან კი, ბოლო ჯგუფური რაუნდის წინ, ათი უკვე უშანსოდაა

ბოლოს’წინა რაუნდში იმარჯვა სამივე ირლანდიურმა და ორივე სქოთურმა გუნდმა

მასპინძელმა სტუმარზე 7-3 იძალა, ლიდერი კი მხოლოდ პირველ ჯგუფში შეიცვალა: 

ტულუზი, ვისაც, "ფრანს პრესის" თანახმად, სექტემბრის აქეთ 12 მატჩი წაუგებლად გაელია, ძლია ევროპის მოქმედმა ფალავანმა – დაბლინის "ლენსთერმა" იმის და მიუხედავად, რომ დაშავებული ჯონი სექსთონი აკლდა

ზიბო შეურაცხჰყვეს

მეოთხე ლელოს გატანისთვის დაწესებული პრემია შვიდმა მოგებულმა და ორმაც წაგებულმა აიღო, ნუგეში კი ათიდან ორ ძლეულსღა ერგო

პარიზის "რასინგმა" ალსთერს სტუმრად მეტი ლელო დაუდო და ერთბაშად 2 ქულა ჩაიწერა, მარტინიკელი მამის მყოლი საიმონ ზიბო კი ბელფასთელმა რასისტებმა სიტყვიერად შეურაცხჰყვეს

გაიცა ფრიად ცოტა – 5 ყვითელი; კასტრის, ძირით რუმინელი, ბურჯი წითლით დაითხოვეს; ალსთერის გარე’მარბმა ჯექობ სთოქდეილმა კი ლელო შეჯიბრების ხუთივე (!) რაუნდში გაიტანა

რომლებს ვუყუროთ?

ბოლო ვიქენდის 10 მატჩიდან შვიდი აზრიანია:

პარ 18/01 * ედნ 23.45 მნპ

შაბ 19/01 * სარ 17.00 გლზ | რას 19.15 ჰლა, ლეს 19.15 ალს | მნს 21.30 ექს

კვი 20/01 * ვსპ 19.15 ლნს, ტლზ 19.15 ბას

 

"ჰაინეკენის" ჩემპიონთა თასი  2018-19

მეხუთე რაუნდი      1      2      3      4

<<   პირველი ჯგუფი

ლენსთერ$(ირლ) 29:13 ტულუზ (სფრ)  სტატ

4ლ: ქონან დ.ქარნი შ.ქრონინ ა.ბერნ; 3გ: რ.ბერნ 2, რიდ; ჯ: რ.ბერნ –

ლ გ: კოლბე; 2ჯ: რამოზ

რეფ პირს (ინგ) 12/01 @ დაბლინ, არ’დი’ეს (18 493  ვიდეო

3:0(8) 3:3(14) 10:3(36) 10:6(40+2) /
15:6(51) 22:6(61) 29:6(77
$) 29:13(80+)

ბას (ინგ) 18:16 ვოსპს$(ინგ)  სტატ

2ლ: გრინ მერსერ; გ 2ჯ: პრისთლენდ –

ლ: ჰიუზ; გ: სოპოანგა; 3ჯ: სოპოანგა 2, მილერ სბ სოპოანგა

რეფ ვაით’ჰაუს (უელ) 12/01 @ რექ (13 307  ვიდეო

0:3(7) 5:3(9) 5:10(16) 12:10(23) შეს(40+3) /
12:13(45) 15:13(61სბ) 15:16(64) 18:16(79)

<<   მეორე ჯგუფი

გლოსთერ (ინგ) 15:41 მანსთერ$(ირლ)  სტატ

2ლ: სორლი ბალმეინ; გ ჯ: თველვ’თრიზ –

5ლ: ქარბრი (1 5) რ.სქანელ ერლს ქონვეი; 5გ 2ჯ: ქარბრი

რეფ პუატ (სფრ) 11/01 @ ქინგსჰოლმ (15 500  ვიდეო

3:0(14) 3:3(20) 3:10(25) 3:13(27) 3:20(40+4) /
8:20(52) 8:27(58
) 15:27(64) 15:34(67$) 15:41(69) დას(80+3)

ექსეთერ$(ინგ) 34:12 კასტრ (სფრ)  სტატ

6ლ: ნოულ სიმონდს ჰილ ო’ფლაჰერთი სლეიდ ქოუვან-დიქი;
2გ: სიმონდს –

2ლ: პერის კონბეზუ; გ: ურდაპიშეტა წბ სტროე

რეფ ქლენზი (ირლ) 13/01 @ სენდი პარქ (11 800  ვიდეო

5:0(3) 5:5(9) 10:5(17) 17:5(30) /
24:5(46
$) 24:12(48) 29:12(54) წბ(59კ) 34:12(66)

<<   მესამე ჯგუფი

ლიონ (სფრ) 10:28 სარასენს$(ინგ)  სტატ

ლ გ: პალისონ; ა: ვიშნევსკი სბ ბაქლ –

4ლ: თომპქინს (1 3) რეი სპენსერ; 4გ: ფარელ სბ ითოჟე

რეფ ბრეის (ირლ) 13/01 @ მატმიუ დე ჟერლონ (13 031  ვიდეო

3:0(7ა) 3:7(24) 3:14(32) 3:21(45) შეს(40+4) /
სბ
-სბ(55) 3:28(59
$) 10:28(71)

გლაზგო$(შტლ) 33:24 კარდიფ$(უელ)  სტატ

5ლ: სთიუართ ქამინგს ფიუზარო ქებლ ჰორნ; 4გ: თომსონ –

4ლ: ლეინ (1 4) მილარდ ნავინდი; 2გ: ევანს

რეფ დოილ (ინგ) 13/01 @ სქოთსთაუნ (7 531  ვიდეო

7:0(28) 14:0(34) 14:5(37) შეს(40+2) /
21:5(50) 21:10(59) 28:10(62
$) 28:17(66) 28:24(71$) 33:24(78) დას(80+2)

<<   მეოთხე ჯგუფი

ალსთერ (ირლ) 26:22 რასინგ$$(სფრ)  სტატ

3ლ: ბელუქუნ სთოქდეილ (2 3) გ: ედისონ; 3ჯ: ბერნს, ედისონ 2 –

4ლ: ვაკატავა ზიბო დიულენ კლემონჩაკ; გ: ირიბარან

რეფ ქარლი (ინგ) 12/01 @ ბელფასთ, ქინგსპენ (16 842  ვიდეო

3:0(2) 8:0(8) 13:0(14) 13:5(21) 16:5(26) 16:10(28) შეს(40+3) /
23:10(49) 23:15(59) 23:22(65
$) 26:22(80)

ჰლანეჰლი$(უელ) 33:10 ლესთერ (ინგ)  სტატ

5ლ: რბ.ევანს (1 3) ოუენს მაკ’ნიქოლ სთ.ევანს; 4გ: დნ.ჯოუნზ –

2ლ: ვ.ევანს ფითსჯერალდ სბ მ.ვილიამს

რეფ რეინალ (სფრ) 12/01 @ პარქ ი სქარლეთს (8 087  ვიდეო

5:0(26) 12:0(37) შეს(40+2) /
19:0(49) 26:0(51
$) სბ(63ლ) 33:0(65) 33:5(67) 33:10(77) დას(80+2)

<<   მეხუთე ჯგუფი

მონპელიე$(სფრ) 45:8 ნიუქასლ (ინგ)  სტატ

7ლ: ნანგუსა რელაკ ვილემსე იმელმან (4 6) ნ.იანსე-ფან’რენსბერგ რიუფენაშ; 5გ: პინარ 4, ხუსენ სბ რიუფენაშ –

ლ: ქიბირიგ; ჯ: ფლად

რეფ მიტრეა (იტა) 12/01 @ ჟე’ჟე’ელ (7 923  ვიდეო

5:0(16) 5:3(22) 12:3(33) შეს(40+2) /
19:3(50) 26:3(56
$) 33:3(60) სბ(62მ) 40:3(70) 45:3(73) 45:8(78)

ტულონ (სფრ) 17:28 ედინბურგ (შტლ)  სტატ

3ლ: გირადო ისა ჯ.სავეა; გ: ბელო –

3ლ: გრემ ქინგჰორნ ჯონსთონ; 2გ 3ჯ: ი.ფან’დერ’ვალტ

რეფ ბარნს (ინგ) 12/01 @ ფელიკს მეიოლ (13 096  ვიდეო

5:0(2) 5:3(10) 5:8(15) 12:8(23) შეს(40+2) /
12:15(45) 12:18(48) 12:21(62) 12:28(65) 17:28(72)

 

ჩვენებურები

#

წთ’

პ/ს

^

ბჭვ

-შ

-ჯ

ზურაბ ჟვანია (ვსპ)  

1

-54

6/6

3

0

0

2/0

0

1

გურამ გოგიჩაშვილი (რას)

1 -62 2/12 16

0

0

8/0 0 0

ვასო კაკოვინი (რას)

17 +62 0/3 6

0

0

2/1 0 1

კოტე მიქაუტაძე (მნპ) დ 1/0

5

-45 0/1 3 0 0 8/2 0 0

უშანგ ჭეიშვილი (მნპ)

17 +61 0/2 7

1

0

0/0 0 1

ლევან ჩილაჩავა (მნპ)

18 +45 0/0 0 0 0 1/2 0 0

მამუკა გორგოძე (ტლნ) დ 0/0

23 +57 0/2 0

2

1

7/0 1 0

+ შევიდა, - შეცვალეს, ! თავიდან ბოლომდე იომა; (ფ/)პ/ს (ფეხი/)პასი/სოლო, 
მ წინსვლა (მეტრი), ^ გაბითურება
(გაჭრა), ო ოფლოუდი, ბჭვ ბოჭვა (დაიჭირა/გაუსხლტა),
-შ შეცდა (ბურთი დაკარგა), -ჯ დაჯარიმდა, 
დ მოიგო თავისი/მეტოქის დერეფანი

 

"პლანეტ რაგბის" რჩეული

15 ჯექ ნოულ (ექს), 14 დარსი გრემ (ედნ), 13 ჰენრი სლეიდ (ექს),
12 ოლი დევოტო (ექს), 11 ჯექობ სთოქდეილ (ალს); 10 ჯო ქარბრი (მნს), 9 ქონორ მარი (მნს) /   

1 ალექს ჰეპბერნ (ექს), 2 შონ ქრონინ (ლნს), 3 სთივენ არჩერ (მნს);
4 სქოთ ფარდი (ლნს), 5 თეიგ ბერნ (მნს); 6 რის რადოქ (ლნს),
7 ჰემიშ ვოთსონ (ედნ), 8 ბილ მატა (ედნ)

 

ად

5 რაუნდი

სხვ

მ-წ*

გატ:გაშ

$

1

ლენსთერ (ირლ)

20

+98

23

4-1

167:069

4

2

ტულუზ (სფრ) %

17

+10

14

4-1

129:119

1

3

ბას (ინგ)

9

-34

12

1-3*1

098:132

3

4

ვოსპს (ინგ)

4

-74

10

0-4*1

097:171

2

1

მანსთერ (ირლ)

17

+64

14

3-1*1

129:065

3

2

ექსეთერ (ინგ)

13

+22

17

2-2*1

117:095

3

3

კასტრ (სფრ)

9

-47

7

2-3

073:120

1

4

გლოსთერ (ინგ)

8

-39

12

2-3

100:139

0

1

სარასენს (ინგ)

23

+85

18

5-0

147:062

3

2

გლაზგო (შტლ) %

19

+47

16

4-1

128:081

3

3

კარდიფ (უელ)

5

-55

14

1-4

105:160

1

4

ლიონ (სფრ)

0

-77

8

0-5

073:150

0

1

რასინგ (სფრ)

21

+62

20

4-1

150:088

5

2

ალსთერ (ირლ) %

18

+2

16

4-1

117:115

2

3

ჰლანეჰლი (უელ)

7

-12

15

1-4

112:124

3

4

ლესთერ (ინგ)

6

-52

13

1-4

102:154

2

1

ედინბურგ (შტლ)

19

+62

15

4-1

135:073

3

2

მონპელიე (სფრ)

16

+51

20

3-2

148:097

4

3

ნიუქასლ (ინგ)

8

-64

7

2-3

078:142

0

4

ტულონ (სფრ)

6

-49

13

1-4

107:156

2

 

ნიხრი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება (ნუგეში) ანდა მეოთხე ლელოს გატანა (პრემია) – თითო (!) ბონუსი ($)

თაი’ბრეიქი = ტოლ ქულაზე: პირისპირ (^) 1) მეტი საცხრილო ქულა, 2) უკეთესი სხვაობა, 3) მეტი ლელო;  ჯგუფურ ეტაპზე 4) უკეთესი სხვაობა, 5) მეტი ლელო, 6) ნაკლები დისკვალიფიკაცია; 7) ყომარი

პლეი’ოფში: ხუთივე ჯგუფის ჯილა + სამი უკეთესი მეორე (%)

შემდგომი განრიგი

ბოლო ჯგუფური რაუნდი:  18-20/01

მეოთხედ’ფინალები  29-31/03,  ნახევარ’ფინალები  19-21/04

ფინალი:  შაბ 11/05  ნიუქასლ, სენთ’ჯეიმზის პარქ (ინგ) @ 20.00 საქ

 

https://www.vipbox.live/live-rugby
http://www.thefeed2all.eu/type/rugby.html
http://www.sportcategory.com/c-11.html
http://livetv.sx/en/allupcomingsports/33/

http://www.batmanstream.com/rugby-live-streaming-video-2016-1.html

www.000webhost.com