აფრიკელებმა გაგვაოცეს

   ზე 15-ის მეცხრე რაუნდის შედეგად ქრუსეიდერზი 11 ქულით დაწინაურდა, აფრიკელებმა კი ბლომად შემოგვთავაზეს სიურპრიზი

2019 წლის განრიგი  pdf  KA  EN

23 წლის ჯამი (1996-2018)   EN

დამწყებებს!  ჯერ იხილეთ ოქმები და ცხრილი

აღდგომის მიდამოსა და სეზონის შუა’წელში მეტ’წილად 6-მატჩა რაუნდებია, სამ-სამი გუნდი კი უქმობს.  9-გზის ჩემპიონ ქრუსეიდერზს პირველად დასვენება ახლაღა უწევს, ვორათაზს კი მეორედაც რომ ჰქონდა "ბაი", სული ვერ მოითქვა, რადგან ზე’ვარსკვლავის – იზრაელ ფოლაუს დათხოვნა მოუხდა

იმის შანსი, რომ "იზი" კიდევ ითამაშებს ზე’რაგბსა და "ვოლაბებში", მინიმალურია.  აღდგომის გამო კავშირს გაუჯანჯლდება წესრიგის კომიტეტის შეკრება და ფოლაუს საჩივრის განხილვა, მაგრამ ჰომო’ფობთა შესახებ იმდენად ერთნაირია ავსტრალიელთა აზრი, რომ კადნიერ მობურთალს არავინ შეარჩენს მეკურტუმეთა საჯაროდ კილვას

თანა’გუნდელთაგან ნაწილს ებრალება უნიჭიერესი დასჯილი და წუხს, რომ მის მხარდამხარ ვეღარასოდეს ირაგბებს, ზოგი კი არც მალავს –  გინდაც კავშირს ქოშის უკუ’ყრა მოუხდეს, მაგ არა’კაცთან რა გვესაქმებაო.  არადა, ვინაა კაცი და ვინ არა’კაცი, მაგაზე კავკასიელებსა და ოზებს დიამეტრულად საპირისპირო შეხედულება გვაქვს

ბალანსად 4-4

6 მატჩიდან ოთხი მასპინძელმა მოიგო და ორიც სტუმარმა. გაიცა
სამი პრემია და ერთი ნუგეში

გაგვაოცეს აფრიკელებმა:  მათმა მაჩანჩალამ სტუმრად ძლია ოზეთის ლიდერი, აფრიკის’ვე მოწინავე კი შინ მოისრა არხენტინასთან.  ჰოდა, ფერად ცხრილში ოთხ (!) იაპურსა და კიდევ ერთ კივურ გუნდს 4-4 უწერია, ახალი ლიდერი კი 5-3 ბალანსის მქონე ბულზია

მარბიელმა ბექივით

ამან პირველ ტაიმში ორჯერვე ღონით დაალელოვა რედსი, მეორეში კი ჰანდრე პოლარდი ჯერ თავად შეიჭრა კარში, მერე კი მანვე ფრთაზე დაურტყა მულატ ჯეიდ სტეხლინს * 32:17 პრემიით

შარქსს წინა რაუნდში გასვლაზე უსიტყვოდ ეძლია ლაიონზი, ამჯერად კი შინ მოიშალა ხაგუარესთან * 17:51 (ლ 2/7)

სტუმართა შუა’მარბმა მატიას ორლანდომ ჰეთ’თრიქი შეასრულა;  ეშხიანად რაგბობდნენ "ცხრა" ტომას კუველი [ფოტოზე] და გარე’მარბი ემილიანო ვოფელი, მარბიელმა პავლო მატერამ კი ოვალი ბექივით გადაიკიდა და მას ლელოსთან დაეწაფა

ავჭალაში ნაბურთალებმა

სთორმერზს ზღვისრეთულ ტურნეზე აქამდე სამგანვე წაეგო და ერთი ნუგეშიღა მიეთვალა, ამჯერად კი 5-ჯერ დაალელოვა რებელზი, ვისაც ბურთი დროის 70% ეპყრა და ვინაც 79% მეტოქის ნახევარზე გაატარა, მაგრამ 33 ბოჭვა კი გაუცუდდა და * 24:41 დამარცხდა

ანგარიში თერნოვერიდან გახსნა დილეინ ლეიდსმა;  10:10-ზე დამიან ვილემსემ დაგეზა ჯარნო ოგასთასი – შარშანწინ ორივენი ავჭალაში ბურთაობდნენ; მერე იძალა დამიან დე’ალენდემ, ბოლოს კი რუან ნელმა ორჯერ შეიშნო ბობოლა მელბურნელთა – ქვეიდ ქუპერისა და რის ჰოჯის ძღვენი

ფოლაუ’ობა ბილს დაეკისრა

ტურნეზე ჩასულმა ლაიონზმა ბრამბიზთან * 20:31 წააგო და შინიდან იხმო მოკეთებული "რვა" ვორენ ვაითლი.  ვორათაზმა ფოლაუს ნაქონი 15 ნომერი კვართი არა’ნაკლებ ჭირვეულ აბორიგენს – ქერთლი ბილს გადააბარა;  ნაუქმარმა ჰარიქეინზმა აღარც იაპონიაში წაიყვანა ძმები ბარეთები და არდი სავეა, ბოლოს’წინა ადგილამდე დაძირულმა ჰაილენდერზმა კი ჰავბექად მოულოდნელად დაიბრუნა არონ სმითი

ჰაილენდერზმა სამხრეთი კუნძულის დარბში სტუმრად პირველი ტაიმი * 10:7 მოუგო ქრუსეიდერზს – ლელო 150-ე ზე’კეპის მომხვეჭმა ბენ სმითმა ზიგზაგით გაიტანა 25 მეტრიდან, მაგრამ მეორე ნახევარში მას შემდეგ წახდა, რაც 5-მეტრა შერკინებაში 7-ქულიანით დაისაჯა, რიჩი მოჰუნგამ კი იქეთა ფრთაზე აუწია აბრაგანი ბრეიდონ ენორს და ამან სევუ რისი ახეირა – საბოლოოდ * 43:17 ბონუსით

მსოფლიოზე ვეღარც მაკ’ქენზი

ამაზე უფრო თვალ’სასეირო გამოვიდა ჩრდილოეთი კუნძულის შინა’ომი, მაგრამ "ოლ ბლექსისთვის" სავალალოდ კი დასრულდა:

ბლუზს ისედაც აკლდა მწყობრიდან თვე’ნახევრით გამოსული სონი-ბილ ვილიამსი, ჩიფსის ზურგმა – დამიენ მაკ’ქენზიმ კი ჯვარედინი იოგები დაიზიანა და მსოფლიო თასის გამოტოვება მოუწევს

დაიდო 9 ლელო!  მას შემდეგ, რაც ბრედ ვებერმა პასი ჩაუჭრა ჯეიმზ პარსონსს და 60 მეტრი ირბინა, წინ სულ მასპინძელი ჩიფსი იყო. ახლოდან ორჯერ იძალა უბერებელმა მაჰა ნონუმ, ვისაც ნაკრებში კიდევ შეიძლება დაუძახონ, მაგრამ ვაიქათოელმა ლოჰლინ ბოშიარმაც შეასრულა დუბლი * 33:29

 

ზე რაგბი 2019

მეცხრე რაუნდი   რაზმები     შეჯამება [50’] 

<<  ქრუსეიდერზ$ 43:17 ჰაილენდერზ  სტატ

+ 5ლ: ენორ ჰავილი რის დრამონდ ჯორდან; 4გ: მოჰუნგა 3, ჰანთ; ჯ: მოჰუნგა სბ ფანელ –

2ლ: ბ.სმით ჯ.იოანე; 2გ: იოანე გეთლენდ; ჯ: იოანე

რეფ ო’ქიფ (ზელ) 12/04   ვიდეო     რჩეული 

0:7(4) 0:10(12) 7:10(28) შეს(40+4) / 14:10(43) 17:10(48) 24:10(52) 29:10(57) 36:10(70) 36:17(74) 43:17(77) სბ(80ქ) დას(80+3)

<<  რებელზ 24:41 სთორმერზ  სტატ

3ლ: ჰოჯ გენია მეგნეი; 3გ ჯ: ქუპერ –

5ლ: ლეიდს ოგასთას დე’ალენდე ნელ (4 5)
5გ: ჟლ.დიუ’პლესი 2, სტანდერ 3; 2ჯ: დიუ’პლესი სტანდერ

რეფ ფრეიზერ (ზელ) 12/04   ვიდეო     რჩეული 

0:7(5) 3:7(23) 3:10(25) / 10:10(42) 10:17(49) 10:24(53) 10:31(57) 10:34(61) 17:34(68) 24:34(77) 24:41(80)

<<  ჩიფს 33:29 ბლუზ$  სტატ

5ლ: ვებერ ბოშიარ (2 4) მოეა’კიოლა პარეტე;
4გ: დ.მაკ’ქენზი 2, მ.მაკ’ქენზი 2 –

4ლ: ნანაი-ვაი ნონუ (2 4) რ.იოანე; 3გ: ბლექ 2, პლამერ; ჯ: ბლექ

რეფ გარდნერ (ავს) 13/04   ვიდეო     რჩეული 

0:3(5) 7:3(11) 14:3(26) 14:10(40+) /
21:10(46) 21:15(58) 28:15(64) 28:22(66) 33:22(72) 33:29(78)

<<  ბრამბიზ 31:20 ლაიონზ  სტატ

5ლ: მაკ’ქაფრი ტ.პულუ კურინდრანი ბენქს რაით;
3გ: ლეა’ლია’ფანო სბ რაით –

3ლ: დიანტი ე.იანკის მაჰუზა; გ ჯ: იანკის

რეფ რასივ’ჰენგე (აფრ) 13/04   ვიდეო     რჩეული 

სბ(5ბ) 0:5(7) 7:5(22) 7:8(25) 14:8(28) 19:8(39) /
19:15(50) 24:15(55) 31:15(60) 31:20(70) დას(80+2)

<<  შარქს 17:51 ხაგუარეს$  სტატ

2ლ: ენდრიუზ ფასი; 2გ: რ.დიუ’პრე ბოშ; ჯ: დიუ’პრე –

7ლ: კუველი მატერა (2 4) ორლანდო (3 6 7) მორონი; 5გ 2ჯ: მიოტი

რეფ ბრაიანთ (ზელ) 13/04   ვიდეო     რჩეული 

0:7(4) 7:7(13) 10:7(22) 10:14(35) 10:21(39) შეს(40+2) /
10:28(44) 10:31(51) 10:36(53) 17:36(58) 17:39(62) 17:46(68) 17:51(80)

<<  ბულზ$ 32:17 რედს  სტატ

5ლ: გობოკა ფან’სტრადენ პოლარდ ლიბენბერხ სტეხლინ;
2გ ჯ:
პოლარდ –

2ლ: კერევი; 2გ ჯ: ჰეგართი

რეფ ჯექსონ (ზელ) 13/04   ვიდეო     რჩეული 

0:3(2) 5:3(4) 8:3(15) 13:3(28) შეს(40+4) /
20:3(42) 20:10(59) 27:10(62) 32:10(64) 32:17(69)

<<  ჰარიქეინზ, ვორათაზ, სან’ვულვზ  უქმობდნენ

#

[#]

9 რაუნდი [სულ 18]  . : იუქმა

მ-წ*

სხვ

გატ:გაშ

$

1

1

ქრს

ქრაისთჩერჩ

34

7-1*1

+121

40/21

264:143

4

2

6

ბულ

პრეტორია .

23

5-3

+43

18/21

210:167

3

3

2

რბლ

მელბურნ .

23

5-3

+27

33/27

232:205

3

4

4

ჰრქ

ველინგთონ .

23

5-2*1

+3

27/25

206:203

1

5

3

შრქ

დურბან .

21

4-4

+40

26/17

199:159

5

6

5

ბლუ

ოქლენდ .

20

4-4

+4

24/24

194:190

4

7

10

ხგრ

ვუენოს აირეს .

19

4-4

+8

27/21

213:205

3

8

11

სთო

ქეიპთაუნ .

18

4-4

-19

16/22

163:182

2

9

7

ლნზ

იოჰანესბერგ .

18

4-4

-35

29/29

199:234

2

10

8

ვრთ

სიდნი :

16

3-4

+8

22/21

169:161

4

11

13

ჩიფ

ჰემილთონ .

16

3-4*1

-41

29/34

229:270

2

12

14

ბრმ

კანბერა .

15

3-5

-30

30/32

198:228

3

13

9

რედ

ბრისბენ .

14

3-5

-23

25/29

184:207

2

14

12

ჰლნ

დანიდინ .

14

2-5*1

-36

22/29

178:214

4

15

15

სნვ

ტოკიო .

10

2-6

-70

22/38

191:261

2

ნიხრი:   მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; მეტოქეზე სამით მეტი ლელოს გატანა | 8-ზე ნაკლებით წაგება – თითო ბონუსი $
ტოლობაზე:   მეტი მოგება, უკეთესი სხვაობა, მეტი ლელო, ლელოთა უკეთესი სხვაობა, ყომარი
პლეი’ოფში გადის 8 მოწინავე:   სამივე ჯგუფის ჯილა [სხედან ზედა სამეულში] და ხუთიც მდევრებში უკეთესნი

 

"პლანეტ რაგბის" რჩეული

15 თომ ბენქს (ბრმ), 14 სევუ რის (ქრს), 13 მატიას ორლანდო (ხგრ), 12 მაჰა ნონუ (ბლუ), 11 დილეინ ლეიდს (სთო); 10 რიჩი მოჰუნგა (ქრს), 9 ტომას კუველი (ხგრ) /

1 ჯო მუდი (ქრს), 2 ფოლაუ ფაინგა (ბრმ), 3 მაიქლ ალა’ალატოა (ქრს); 4 პათრიქ ტუი’პულოტუ (ბლუ), 5 არ’ხი სნეიმან (ბულ);
6 პავლო მატერა (ხგრ), 7 თომ ქიუსექ (ბრმ), 8 პოლ სკუმან (ბულ)

სულ:  6 ზელ; 3 ავს არხ აფრ

სტატ’ლიდერები

ლელო:  8 რიკო იოანე (ბლუ), ჯექ მედოქს (რბლ), ვილ ჯორდან (ქრს);  7 ნგანი ლაუმაპე (ჰრქ);  6 ფოლაუ ფაინგა (ბრმ); 

5 თომ ინგლიშ (რბლ), სამუ კერევი (რედ), სემისი მასირევა (სნვ), მატიას ორლანდო (ხგრ), მარნუს სკუმან (ლნზ), შენონ ფრიზელ (ჰლნ), რის ჰოჯ (რბლ); 

4 დანიელ დიუ’პრე (შრქ), ბრეიდონ ენორ (ქრს), ჯესი კრილ (ბულ), ტევიტა კურინდრანი (ბრმ), მაკაზოლე მაპიმპი (შრქ), პავლო მატერა (ხგრ), ეტენე ნანაი-სეტურო (ჩიფ), ბრენდონ პაენგა-ამოსა (რედ), სევუ რის (ქრს), როსკო სპეკმან (ბულ), იზრაელ ფოლაუ (ვრთ),
ვეზ ხუსენ (ჰრქ)

ქულა (მარტო დამრტყმელები):  110 ჰანდრე პოლარდ (ბულ);
81 დამიენ მაკ’ქენზი (ჩიფ); 77 ქვეიდ ქუპერ (რბლ); 69 ჰეიდენ პარქერ (სნვ); 68 რობერტ დიუ’პრე (შრქ); 66 ელთონ იანკის (ლნზ);
62 ოტერე ბლექ (ბლუ); 56 ბოდენ ბარეთ (ჰრქ); 55 რიჩი მოჰუნგა (ქრს), ბრაის ჰეგართი (რედ); 54 ეს’პი მარე (სთო)

2019 წლის განრიგი  pdf  KA  EN

23 წლის ჯამი (1996-2018)   EN

 

* მეათე რაუნდი (საქართველოს დროით   რაზმები    სთრიმები 
 

პარ 19/04

ჩიფ.ზელ

11.35

ლნზ.აფრ

სნვ.იაპ

14.00

ჰრქ.ზელ

შრქ.აფრ

17.05

რედ.ავს

შაბ 20/04

ჰლნ.ზელ

11.35

ბლუ.ზელ

ვრთ.ავს

13.45

რბლ.ავს

სთო.აფრ

17.05

ბრმ.ავს

უქმობენ  ქრს.ზელ | ბულ.აფრ | ხგრ.არხ

 

www.000webhost.com