საქართველოს ბორჯღალოსნები  
                   
2007 წლის 1 სექტემბერ  

>>  in English
>>  ირბ-ის ერთა თასამდე [2007]
>>  
ახალ წელს [2007]
>>  
შარშან [2006]


კარზე გადასასვლელად დაჰკარით მის სათაურს,
სარჩევზე კი მარცხენა ისრით მობრუნდით
 
                   
                   

ყველა ტესტი     მონაგარი     მეტოქენი

მოთამაშენი    ნიმუში

                                                               

სულ    მწვრთნელები    კაპიტნები    ბორჯღალი [კეპი]    ლელო    ქულა

 
                   
                   
ყველა ტესტი  
                   

 No 

წელი

თვ/დღ

ასპარეზი

შეჯ

მეტოქე

ანგარიში

 
                   

  1  

1989  

09/12  

ქუთაისი  

*  

ზიმბაბვე  

მ  

16:  3  

1-0

 

  2  

1990  

04/14  

ბულავაიო

*  

ზიმბაბვე  

წ  

16:22  

2-3

 

  3  

1990  

04/21  

ჰარარე

*  

ზიმბაბვე  

მ  

26:10  

4-1

 

  4  

1991  

11/21  

ვაკე  

*  

უკრაინა  

მ  

19:15  

2-2

 

  5  

1991  

11/24  

რუსთავი  

*  

უკრაინა  

მ  

  6:  0  

0-0

 

  6  

1992  

07/13  

კიევი  

*  

უკრაინა  

მ  

18:13  

2-2

 

  7  

1992  

07/15  

კიევი  

*  

უკრაინა  

მ  

15:  0  

1-0

 

  8  

1992  

07/19  

კიევი [უკრ]

*  

ლატვია  

მ  

28:  3  

4-0

 

  9  

1993  

05/25  

სოპოტი [პოლ]

მთშ  

რუსეთი  

წ  

  9:15  

0-0

 

 10  

1993  

05/27  

სოპოტი  

მთშ  

პოლონეთი  

წ  

  6:23  

0-2

 

 11  

1993  

10/31  

სესანჟი  

ფირა  

ლუქსემბურგი

ფ  

10:10  

1-1

 

 12  

1994  

04/03  

გელენჯიყი [რუს]

*  

ყაზახეთი

მ  

17:  5  

3-1

 

 13  

1994  

06/04  

შოდეფონი

ფირა  

შვეიცარია  

მ  

22:21  

2-2

 

 14  

1995  

03/23  

სოფია  

ფირა  

ბულგარეთი  

მ  

70:  8  

11-1

 

 15  

1995  

03/25  

სოფია [ბულ]

ფირა  

მოლდოვა  

მ  

47:  5  

7-1

 

 16  

1995  

10/15  

ეროვნული  

ფირა  

გერმანია  

მ  

14:  3  

1-0

 

 17  

1995  

11/24  

კასტრიკუმი  

ფირა  

ჰოლანდია  

წ  

  3:55  

0-9

 

 18  

1996  

04/12  

ვაკე  

ფირა  

ჩეხეთი  

მ  

20:  3  

3-0

 

 19  

1996  

09/22  

პრაღა  

ფირა  

ჩეხეთი  

მ  

18:14  

2-1

 

 20  

1996  

10/20  

ეროვნული  

ფირა  

რუსეთი  

მ  

29:20  

3-1

 

 21  

1997  

04/19  

ლისაბონი  

ფირა  

პორტუგალია  

წ  

17:21  

1-2

 

 22  

1997  

05/10  

სოპოტი  

ფირა  

პოლონეთი  

წ  

23:29 *დდ  

2-2

 

 23  

1997  

10/12  

ეროვნული  

მთშ  

ხორვატია  

მ  

29:15  

3-2

 

 24  

1997  

10/18  

კოპენჰაგენი  

მთშ  

დანია  

მ  

19:  8  

2-1

 

 25  

1998  

04/11  

ლაკვილა

მთშ  

იტალია  

წ  

14:31  

1-5

 

 26  

1998  

05/03  

კიევი  

*  

უკრაინა  

მ  

31:17  

5-3

 

 27  

1998  

05/20  

ეროვნული  

მთშ  

რუსეთი  

მ  

12:  6  

0-0

 

 28  

1998  

11/14  

დუბლინი  

მთშ  

ირლანდია  

წ  

  0:70  

0-10

 

 29  

1998  

11/18  

დუბლინი [ირლ]

მთშ  

რუმინეთი  

წ  

23:27  

2-3

 

 30  

1999  

03/06  

ნუკუალოფა  

მთშ  

ტონგა  

წ  

  6:37  

0-4

 

 31  

1999  

03/28  

ეროვნული  

მთშ  

ტონგა  

მ  

28:27  

4-5

 

 32  

2000  

01/26  

ლივორნო 

*  

იტალია  

წ  

  7:51  

1-6

 

 33  

2000  

02/06  

ლისაბონი  

ეთ  

პორტუგალია  

მ  

32:30  

4-0

 

 34  

2000  

02/20  

სანგოდანი [სფრ]

*  

მაროკო  

მ  

20:10  

2-2

 

 35  

2000  

03/04  

მადრიდი  

ეთ  

ესპანეთი  

წ  

32:36  

5-5

 

 36  

2000  

03/19  

ეროვნული  

ეთ  

ჰოლანდია  

მ  

41:  6  

7-0

 

 37  

2000  

04/02  

ეროვნული  

ეთ  

რუმინეთი  

წ  

20:23  

2-2

 

 38  

2001  

02/04  

ამსტერდამი

ეთ  

ჰოლანდია  

მ  

32:  3  

4-0

 

 39  

2001  

02/17  

ეროვნული  

ეთ   

პორტუგალია

მ  

36:12  

6-0

 

 40  

2001  

03/04  

კრასნოდარი  

ეთ  

რუსეთი  

მ  

25:23  

3-3

 

 41  

2001  

03/17  

რუსთავი  

ეთ  

ესპანეთი  

მ  

43:10  

6-1

 

 42  

2001  

04/07  

ბუქარესტი  

ეთ  

რუმინეთი  

მ  

31:20  

3-3

 

 43  

2001  

11/10  

ვაკე  

*  

საფრანგეთი "უ"

მ  

24:20  

3-2

 

 44  

2001  

11/18  

ვაკე  

*  

სამხრ.აფრიკა "ა"

წ  

17:31  

2-4

 

 45  

2002  

02/03  

ეროვნული  

ეთ  

ჰოლანდია  

მ  

88:  0  

14-0

 

 46  

2002  

02/16  

ლისაბონი  

ეთ  

პორტუგალია  

მ  

27:23  

4-3

 

 47  

2002  

03/03  

ეროვნული  

ეთ  

რუსეთი  

ფ  

12:12  

0-0

 

 48  

2002  

03/24  

მადრიდი  

ეთ  

ესპანეთი  

მ  

34:18  

5-3

 

 49  

2002  

04/06  

ეროვნული  

ეთ  

რუმინეთი  

წ  

23:31  

2-3

 

 50  

2002  

09/28  

დუბლინი  

მთშ  

ირლანდია  

წ  

14:63  

2-8

 

 51  

2002  

10/13  

ეროვნული  

მთშ  

რუსეთი  

მ  

17:13  

1-1

 

 52  

2003  

02/16  

ლისაბონი  

ეთ  

პორტუგალია  

წ  

30:34  

4-3

 

 53  

2003  

02/22  

ეროვნული  

ეთ  

ესპანეთი  

მ  

34:  3  

5-0

 

 54  

2003  

03/08  

კრასნოდარი  

ეთ  

რუსეთი  

მ  

23:17  

1-1

 

 55  

2003  

03/22  

პრაღა  

ეთ  

ჩეხეთი  

მ  

30:15  

5-0

 

 56  

2003  

03/30  

ეროვნული  

ეთ  

რუმინეთი  

წ  

  6:19  

0-3

 

 57  

2003  

09/06  

ასტი

*  

იტალია  

წ  

22:31  

1-4

 

 58  

2003  

10/12  

პერთი [ავს]  

მთ  

ინგლისი  

წ  

  6:84  

0-12

 

 59  

2003  

10/19  

პერთი [ავს]  

მთ  

სამოა  

წ  

  9:46  

0-6

 

 60  

2003  

10/24  

სიდნეი [ავს]  

მთ  

სამხრ.აფრიკა  

წ  

19:46  

1-7

 

 61  

2003  

10/28  

სიდნეი [ავს]  

მთ  

ურუგვაი  

წ  

12:24  

0-3

 

 62  

2004  

02/15  

ვაკე  

ეთ  

პორტუგალია  

წ  

14:19  

2-1

 

 63  

2004  

02/22  

ტარაგონა  

ეთ  

ესპანეთი  

ფ  

  6:  6  

0-0

 

 64  

2004  

03/06  

ვაკე  

ეთ  

რუსეთი  

მ  

  9:  3  

0-0

 

 65  

2004  

03/20  

ეროვნული  

ეთ  

ჩეხეთი  

მ  

23:  7  

2-1

 

 66  

2004  

03/27  

იაში

ეთ  

რუმინეთი  

წ  

18:25  

2-2

 

 67  

2004  

10/30  

მონტევიდეო  

კოპა  

ურუგვაი  

წ  

  7:17  

1-2

 

 68  

2004  

11/06  

სანტიაგო

კოპა  

ჩილე  

წ  

24:30  

3-4

 

 69  

2004  

11/20  

კრასნოდარი  

ეთ  

რუსეთი  

მ  

27:15  

4-2

 
 70 2005 02/05 ლისაბონი ეთ პორტუგალია 14:18 1-2  
 71 2005 02/26 ეროვნული ეთ უკრაინა 65:  0 11-0  
 72 2005 03/12 ეროვნული ეთ რუმინეთი 20:13 2-1  
 73 2005 06/12 ქუთაისი ეთ ჩეხეთი 75:10 11-1  

 74

2005 11/12 ვაკე კოპა ჩილე 29:  6 4-0  
 75 2006 02/04 ეროვნული ეთ რუსეთი 46:19 6-1  
 76 2006 02/25 ბუქარესტი ეთ რუმინეთი 10:35 1-4  
 77 2006 03/11 ეროვნული ეთ პორტუგალია 40:  0 5-0  
 78 2006 04/29 ოდესა ეთ უკრაინა 32:12 4-0  
 79 2006 05/14 ოსაკა * იაპონია   7:32 1-5  
 80 2006 06/04 ვაკე * ბარბაროსები 19:28 3-4  
 81 2006 06/10 რჟიჩანი ეთ ჩეხეთი 24:  3 3-0  
 82 2006 10/07 ბუქარესტი მთშ რუმინეთი   8:20 1-1  
 83 2006 10/28 ვაკე მთშ ესპანეთი 37:23 4-2  
 84 2006 11/11 ეროვნული მთშ პორტუგალია 17:  3 2-0  
 85 2006 11/25 ლისაბონი მთშ პორტუგალია 11:11 1-1  
 86 2007 02/03 ბუქარესტი ეთ რუმინეთი 20:17 2-1  
 87 2007 03/17 მადრიდი ეთ ესპანეთი 17:31 3-3  
 88 2007 03/24 ეროვნული ეთ რუსეთი 31:12 4-0  
 89 2007 04/07 ეროვნული ეთ ჩეხეთი 98:3 16-0  
 90 2007 06/05 ბუქარესტი ირბეთ ნამიბია 26:18 3-2  
 91 2007 06/10 ბუქარესტი ირბეთ სამხრ.აფრიკა "ა" 7:24 1-3  
 92 2007 06/16 ბუქარესტი ირბეთ იტალია "ა" 22:20 3-1  
                   

* დდ = დამატებით დროში შეჯ = შეჯიბრება მთშ = მსოფლიო თასის (მთ) შესარჩევი
ეთ = ევროპის ერთა თასი (ყოფილი ფირა) კოპა = ირბ-ის საკონტინენტაშორისო თასი
ირბეთ = ირბ-ის ერთა თასი

                   


  მონაგარი

  1989-2007: 92 თამაში (35 შინ, 44 გარეთ, 13 ნეიტრალურზე)
 
54 მოგება - 34 წაგება * 4 ფრე
  ქულა
2180:1770 ლელო 268-193
 

 


  ნიმუში  მოთამაშის დოსიესი
  გვარი  სახელი
  თიკუნი    დაიბადა    ქართული კლუბი | უცხო ქვეყანა  \  პოზიცია
  # ბორჯღალი  (კაპიტნად):
ტესტების ნუსხა = რა გაუტანია
 
- ყოფს წლებს   ^ კაპიტანი   * შევიდა შეცვლაზე    სბ  სინბინი (10 წუთით გააგდეს)
 
გააძ  ბოლომდე გააძევეს    დისკ  თამაში აუკრძალეს

 
                   
                   

  სათამაშო პოზიციები

 
15  ფულბეკი    გარემარბი (11 14)    შუამარბი (13 12)  10  პივოტი  9  ჰავბეკი

    ბურჯი (1  3)   კვაჭი (2)  2ხ  მეორე ხაზი (4  5)  3ხ  მესამე ხაზი (6  7  8)

    უნივერსალი [ბეკიცა და ფორვარდიც]
 
უბ  უნივერსალი ბეკი [ ` გარდა]  უფ  უნივერსალი ფორვარდი

 
                   
                   

  კლუბები

  [მიუთითებლად თბილისი]  აია ქუთაისი, აკად (სამხატვრო) აკადემია, ამი ამირანი,
 
ასკ, ბათ ბათუმის დათვები, გელ ქუთაისის გელათი, გუმ გუმარი, ელმ ელმავალი,
 
ერქ ქუთაისის ერქვანი, ექსპ ექსპრესი, ვსტ ვესტა, ზორ ზორდა, თბ "თბილისი",
 
ივერ ივერია, ლელო, ლოკ ლოკომოტივი, მერკ მერკური, რუსთ რუსთავი,
 
უნივ უნივერსიტეტი, ქორ ქორები, ქრა  ქართული რაგბის ასოციაცია, ყოჩ ყოჩები,
 
შევ შევარდენი, ჩოხ ჩოხატაურის ჯანი, ხულ ხულიგანა

 
                   
                   

  ქვეყნები

  [ანდ] ანდორა [ესპ] ესპანეთი [ინგ] ინგლისი [იტა] იტალია [პოლ] პოლონეთი
  [რუმ] რუმინეთი [რუს] რუსეთი [სფრ] საფრანგეთი [უზბ] უზბეკეთი
  [ჰოლ] ჰოლანდია
[შინ] შინ უკლუბოდ [13კ] 13-კაცა

 
                   
                   
 

აბაშიძე ვასილ 1978 გუმ ზორ ასკ [შინ] \ 15 გ # 15: 25* 26 28 - 30* 31 - 32*(ლ) 33* 34 35(ლ) - 38 39* 40 41(ლ) 42 - 79* = 15 ქულა (3ლ)

აბდალაძე ნიკა 1973 რუსთ \ 3ხ # 2: 23 24

აბუსერიძე ირაკლი აბუ 1977 [სფრ] ასკ \ 9 # 44 (2 კაპ): 32 33 34 35 36(ლ) 37 - 38 39(ლ) 40 41 42(ლ) - 46 47 48* 49* 50 51 - 52(ლ) 54 55 56 57 58 59 60* - 69 - 70 71 72 - 75 76 77 78 79 82 83* 84* 85 - 86 88 89 90^ 91* 92^ = 20 ქულა (4ლ)

ალანია კახა პელე 1973 ამი თბ-ქორ-ლოკ \ შ # 25: 11 - 13 - 18 19 20 - 21* 22 23 24 - 25 - 38 39 41* 43 44 - 45 46* 47* 48 49 50 51 - 54* - 62 63

ანდღულაძე ნოდარ ნონო 1978 [ჰოლ] ლოკ \ გ შ # 11: 22*(ლ) - 32 33* 34 35 36 37სბ - 63* 64 65* 66სბ = 5 ქულა (ლ)

აშვეთია დავით პამიდორა 1975 აია [სფრ] \ ბ # 4: 26* - 70* - 82 - 87

ახვლედიანი ვახტანგ ვახახია 1983 ხულ \ 3ხ # 1: 89*

ბაბუნაშვილი გუგა 1964 აია [პოლ] გელ \ ბ # 7: 6 7 8 - 9 10 11 - 18

ბაკურაძე ზაზა ტლუ 1960 ელმ-ვსტ \ ბ # 6: 1 - 3 - 4 5 - 9* 10*

ბარამიძე დავით 1979 უნივ \ 10 # 1: 36*

ბარკალაია ოთარ ცოფიანი 1984 ლელო [ანდ] [სფრ] \ 10 15 # 23: 50* - 63 64(ს) 65 66 67 68 69(ა) - 70* 71(2გ) 72 73 74 - 75 76 77* 78 79* 80(2) 82 83 - 90 92 = 14 ქულა (4გ ს ა)

ბელქანია რეზო 1982 ლელო [სფრ] \ 3კ # 4: 63* - 74 - 87 88*

ბერიაშვილი გიორგი ფირუზა 1961 ამი გუმ \ კ # 3: 9 10 - 16*

ბესელია მერაბ 1969 ვსტ გუმ \ შ გ # 5: 4 - 9 10 - 20 - 21 დისკ

ბოლღაშვილი დავით 1979 [სფრ] უნივ აკად \ 3ხ შ # 29 (2 კაპ): 32სბ 33* 36* 37* - 38 39(ლ) 40 41 42(ლ) 43 44 - 45 46 47 50 - 52* 53 54* 55* 56* 58* 59* 60 - 64 67^(ლ) 68^ 69* - 73* - 87(2ლ) = 25 ქულა (5ლ)

ბუგიანიშვილი გიორგი 1974 გუმ ლოკ \ გ # 14: 19 20* - 22 - 25(ლ) 27* 28 29 - 35* 36* 37* - 38* 43* 44 - 47 = 5 ქულა (ლ)

გაგნიძე მამუკა  ბომბორა 1965 ვსტ \ 2ხ # 2: 4 5

გასვიანი დავით 1981 ლოკ [სფრ] \ ბ # 8: 63 69* - 73* 74* - 78* 79* - 88* 89

გეგუჩაძე ემზარ პუტია 1966 აია \ შ # 2: 2 3

იგაური რეზო 1984 ლოკ [სფრ] \ შ # 11: 78* 79* 80 81 83 84 85 - 86 90 91 92*

გიორგაძე აქვსენტ <ძმა> გლობუსა 1976 აია [სფრ] [იტა] \ ბ კ # 47: 18* - 25 26 27 29 - 30 31 - 32 33(ლ) 34(ლ) 36(ლ) 37 - 38* 39* 40 41(ლ) 42სბ 43 44 - 45*(ლ) 46(2ლ) 47 48 49 50 51 - 52 53 54 56 57 58 59 60* 61* - 70 71(ლ) 72 73 - 75(ლ) 76 77 80 81 83 84 - 86(ლ) = 50 ქულა (10ლ)

გიორგაძე ირაკლი <ძმა> პატარა გლობუსა 1982 აია [სფრ] \ შ # 27: 43* 44* - 52სბ 53 54 56 57 58 59 61 - 69 - 70 72 73 - 75 76 77 80 81 (ლ ა) 82 83(ა) 84 85 - 86 87 88 89(ლ) = 16 ქულა (2ლ 2ა)

გიორხელიძე ირაკლი ტიგრანა 1971 ყოჩ \ 9 # 3: 29 - 30* 31*

გიუნაშვილი გიორგი <ძმა> ჩოკინა 1965 ელმ-ვსტ-თბ-ქორ \ 3ხ # 13: 1 - 2 - 4(ლ) 5 - 6 7(ლ) 8 - 9 10* 11 - 13 - 20 - 21* დისკ = 8 ქულა (2ლ)

გიუნაშვილი კახა <ძმა> პატარა ჩოკინა 1968 ელმ-ვსტ \ ბ # 7: 2 3* - 4 5 - 6 7 8

გორგოძე მამუკა გულივერა 1984 ლელო [სფრ] \ 2ხ 3ხ # 23: 53* 54* - 62 63 64* 65(ლ) 66(ლ) 67სბ 68 69 - 70* 71(ლ) 72 73(3ლ) 74სბ - 75 77() 80 81(2ლ) 82 83სბ 84 85 = 45 ქულა (9ლ)

გუგავა ლექსო 1982 ლოკ \ გ # 10: 63 64* 65 67 68 69* - 70*გააძ 71(ლ) - 80* 81 = 5 ქულა (ლ)

გუნდიშვილი ირაკლი 1983 უნივ \ 3ხ შ გ # 5: 50* - 52* 53*(ლ) 54 55 = 5 ქულა (ლ)

გურგენიძე დავით დოქტორ ვოთსონ 1986 [სფრ] \ 15 #2: 87* 92*

გუშარაშვილი ალექს 1969 ყოჩ \ ბ # 1: 26

გუჯარაიძე სერგო 1979 [სფრ] \ 2ხ # 2: 60 61

დადუნაშვილი დავით 1982 [სფრ] \ კ ბ # 14: 57* 58* 60(ლ) 61 - 63სბ 64 65 66 - 74(ლ) - 87* 88 89(3ლ) 90 92* = 25 ქულა (5ლ)

დათუნაშვილი ლევან ჩაქუჩა 1983 ლოკ [სფრ] \ 2ხ # 19: 63* - 70*სბ 71* 72* 73* - 75* 76 77*() 78() 79სბ 80 81* 84* 85*სბ  - 86 88 90 91სბ 92* = 10 ქულა (2ლ)

დიდებულიძე ვიქტორ 1971 ყოჩ მერკ გუმ [სფრ] \ 2ხ 3ხ # 42 (1 კაპ): 5 - 12 - 14(ლ) 15(ლ) - 18 - 24* - 30* - 36* - 38(2ლ) 39 40 41 42 43 44 - 45 46 47* 48 49 50 51 - 52 53 54 55* 56* 57 58 59* 60 - 64 - 70 - 76* 82* - 86* 87^ 88* 89 90(T)სბ 91* 92 = 25 ქულა (5ლ)

ელიზბარაშვილი გიორგი 1984 აკად [რუს] [სფრ] \ გ 15 # 14: 51 - 53* - 68 - 74 - 77* 78 79 80* 81() 83* 84* - 86* 87სბ 88* = 2 ქულა (გ)

ელოშვილი ოთარ 1978 უნივ [სფრ] \ # 9: 45*(ლ) - 60 - 80 81* - 87 89*(ლ) 90 91 92 = 10 ქულა (2ლ)

ესაკია სანდრო 1975 [სფრ] \ კ ბ # 8: 30* 31* - 32 34 35 36 - 65* 66

ვალიშვილი ზაზა 1981 ლელო \ 3ხ # 1: 68(ლ) = 5 ქულა (ლ)

ვართანიანი დავით სომეხა 1969 ვსტ-ქორ [სფრ] \ 3ხ # 9: 4 5 - 6 7 8 - 22* - 35* 36 37

ვაშაძე ლაშა საველი 1967 ვსტ \ გ # 4: 4 - 6 7* 8

ზედგინიძე ილია 1977 [სფრ] [იტა] [შინ] \ 2ხ 3ხ # 46 (30 კაპ): 28 - 32 33 34 35 36(ლ) 37 - 38 39(2ლ) 40(ლ სლ) 41 (სლ) 42 - 45(2ლ) 47 48 50^ 51^ - 52^(ლ) 53^ 54^ 55^(ლ) 56^ 57^ 59^ 60* 61^ - 62^ 63^ 64^ 65^(ლ) 66^ 69^ - 70^ 71^ 72^ 73^(ლ) - 75^ 76^ 77^() 78^ 81^ 82^(ლ) 83^ 84^ 85^ - 86^ = 70 ქულა (12ლ + 2სლ)

ზიბზიბაძე თედო 1980 აია [სფრ] \ შ გ # 37: 32* 33 34 35 - 38 39(2ლ) 40 41 42 43 44 - 45(ლ) 46 47 48(ლ) 49 50 51 - 52 53 54 55(ლ) 56 57 58 59 61 - 62 63 64 65 66 69(ლ)სბ - 70 71(2ლ) 72(ლ) 73(2ლ) = 55 ქულა (11ლ)

რაქაშვილი დავით 1983 [სფრ] \ ბ # 13: 67სბ 68*სბ 69 - 71(ლ) 72 73 - 75 76 77 82 83(ლ) 85 - 86 = 10 ქულა (2ლ)

თავაძე თენგიზ 1961 ქორ \ შ # 2: 4 5

იაშვილი გრეგ 1977 [სფრ] \ 3ხ # 12: 38(ლ) 39 42 - 52 53(ლ) 54 55 56 57 58 59 61 = 10 ქულა (2ლ)

იობიძე დავით 1970 აია \ 9 # 2: 9* 10

იოვაძე ელგუჯა 1974 ვსტ-თბ [სფრ] \ უბ # 14: 11 - 12 - 14(ლ) 15(2ლ) 16* 17* - 41* 43 44 - 45* 47* 48* 49 50* = 15 ქულა (3ლ)

ისაკაძე ალექს ხრონგი 1959 აია \ 2ხ # 1: 1

იურინი ნიკო ბეირუთ 1971 შევ-მერკ [რუს] \ უბ`9 # 17: 5* - 13*(ა) - 16(ლ) 17 - 18(ლ) 19 20(ა) - 21 22(2გ 3ს) 23(ლ) 24(ლ) - 26(2ლ) 27 - 32* 35*(გ) 36(გ) 37* = 53 ქულა (6ლ 4გ 3ს 2ა)

კაცაძე ვასილ ლომუ 1976 ქორ-ექსპ [სფრ] \ უ (2ხ 3ხ შ გ) # 34 (2 კაპ): 22(ლ) - 25 26 27* 28 29* - 30 31 - 33 34(ლ) 35 36 37 - 38 39 40 41(ლ) 42 - 46 47 48(ლ) 49 50*(ლ) 51 - 52(2ლ) 53 55 56 58^ 59 60^ 61* - 63 - 71(ლ) = 40 ქულა (8ლ)

კაჭარავა გიორგი <ძმა> 1982 [შინ] [სფრ] \ 9 15 # 6: 70* - 79* 80* 81* 82* - 87*

კაჭარავა დავით <ძმა> 1985 ყოჩ [სფრ] \ # 12: 78* 79 82 83* 84* - 86* 87 88* 89*(ლ) 90 91 92 = 5 ქულა (ლ)

კახიანი გიორგი 1975 თბ \ 2ხ # 2: 14 15

კვინიხიძე ბორის ბობა 1978 [სფრ] ლოკ \ 10 # 6: 49* - 62(გ) 63(2ს) 65(2გ 3ს) 66(ლ გ 2ს) - 74(3გ ) = 43 ქულა (ლ 7გ 8ს)

კვირიკაშვილი მერაბ მეკო 1983 ლელო [სფრ] \ 9 10 # 20: 52* 53 55* 58* 59* 60*(ს)სბ 61*(3ს) - 64* 65 66 68 - 73*(ლ) 74* - 86(2გ 2ს) 87(გ)სბ 88 89(ლ 9გ)  90(გ 2 ა) 91(გ) 92(2 ს)= 72 ქულა (2ლ 16 9)  

კიკნაძე დავით 1979 აკად [რუს] \ გ 10 # 4: 57* - 69(გ) - 70(ა) 71(ლ 3გ) = 16 ქულა (ლ 4გ ა)

კობახიძე არჩილ 19752005 ქორ-ექსპ \ 3ხ # 2: 23* - 28

კობახიძე კახა 1970 გუმ ყოჩ \ 3ხ # 11: 16* 17 - 20* - 21 - 25* 26(ლ) 27 28 29 - 31*(ლ ს) - 32 = 13 ქულა (2ლ ს)

კობერიძე ზვიად 1981 ლოკ \ 15 # 1: 67

კოპალეიშვილი არჩილ სპილო 1982 ლელო \ 2ხ # 1: 67*

კოპალიანი ავთო ტუა 1982 [სფრ] \ ბ # 19: 57 60 61 - 62(ლ) - 71* 72* - 75* 76* 78 79 80 81* 82* 83*() 84* - 86* 87სბ 88 89 = 10 ქულა (2ლ)

კუთარაშვილი გიორგი ბომბორა 1978 [სფრ] \ კ ბ # 11: 62* 63* 65* 66 - 74 - 75* 76* 77* 78 79 82*

ლაბაძე გია 1973 [რუს] [სფრ] \ 3ხ გ # 45 (2 კაპ): 19 20 - 21 22 23 24 - 25* 26 27 28 29 - 30 31 - 32^ 33 35(ლ) 36(ლ) 37 - 38 39 40(ლ)სბ 41 43(ლ) 44(ლ) - 46 47 48(ლ) 49 51 - 54 55(ლ) 56 57*სბ 58 59 - 64 - 72(ლ) - 75 76 77 79^ 82სბ 84 85() - 88(ლ) = 50 ქულა (10ლ)

ლეჟავა ზაზა (ზაალ) 1965 ყოჩ გუმ [სფრ] \ 2ხ 3ხ # 12: 5* - 16გააძ - 18* 19 20 - 21 23 24* - 25 27 29 - 31*

ლეჟავა ირაკლი 1969 ვსტ გუმ \ უბ`9 # 4: 4*(გ ა) 5(2ს) - 6* - 14* = 11 ქულა (გ 2ს ა)

ლილუაშვილი ბესო მოურავი 1954 აია \ ბ # 3: 1 - 2 3

ლიპარტელიანი ზვიად 1966 აია \ 3ხ # 6: 12* 13 - 14(2ლ) 15 16 17 = 10 ქულა (2ლ)

ლიპარტელიანი ოლეგ 1955 †2003 აია \ შ # 3 (3 კაპ): 1^ - 2^ 3^

ლიპარტელიანი სპირიდონ ტოლიკა 1968 ყოჩ თბ \ გ # 4: 5 - 12(ლ) 13 - 18 = 5 ქულა (ლ)

ლოსაბერიძე მამუკა 1966 აია \ 9 # 1: 1

მაგრაქველიძე მამუკა ქირვანა 1977 ასკ [სფრ] \ 2ხ 3ხ ბ # 18: 26* - 34* - 43* - 46*სბ 48* 49 - 69 - 70 72 - 80(ლ) 81 84* 85* - 86* 89*  90() 91* 92 = 10 ქულა (2ლ)

მათიაშვილი ზვიად ზიკო 1977 [სფრ] \ 2ხ # 2: 53 - 74*

მაისურაძე ზვიად ცხოველა 1980 ლოკ [ინგ] [რუს] \ 3ხ # 19: 62სბ 63 65 67 68* 69 - 71*(ლ) 72სბ - 75* 76*() 77 78(ლ) 79 80* 81* 83სბ 90* 91* 92()= 20 ქულა (4ლ)

მაისურაძე ილია 1977 გუმ [სფრ] \ შ 3ხ # 19: 23* - 25* 26* - 30 31 - 64 66 - 73 - 80 81 82 84* 85* - 86სბ 87 88* 89(ლ) 91 92* = 5 ქულა (ლ)

მარგველაშვილი ალეკო ქვიტირი 1973 [სფრ] \ ბ # 4: 57სბ 58 59* 60

მარჯანიშვილი მერაბ 1968 ელმ-ვსტ \ შ გ # 8: 2(ლ) 3 - 6 7 8(ლ) - 9 10 11 = 8 ქულა (2ლ)

მაჩიტიძე კახა ჩიჩმი 1969 ასკ ერქ გუმ ყოჩ \ უბ`9 # 18: 1* - 9 - 14(6გ ს) 15(ლ 2გ ს ა) 16 17 - 18(ს) 19*(ლ) 20(გ 2ს ა) - 21(ა) 22 23 24 - 25(ს ა) 26(გ) 27 29(ს) - 31* = 63 ქულა (2ლ 10გ 7ს 4ა)

მაჩხანელი ირაკლი ტონგა 1981 [სფრ] აკად \ გ შ # 24: 45(ლ) 49* - 57 58* 59*სბ 60 61 - 62 67 68* 69(ლ) - 70 71 72 73(ლ) 74(ლ) - 75() 76 77(2ლ)სბ 80(2ლ) 81 82 85სბ - 86 = 45 ქულა (9ლ)

მაჭუტაძე კაკო 1974 ამი თბ-ქორ \ ბ # 8: 11 - 12 - 14* 15(ლ) - 21* 22 23 24 = 5 ქულა (ლ)

მგელაძე ლევან 1959 ქორ \ უ # 2: 4* 5*

მგელაძე ნუგზარ ვოლკი 1969 გუმ [სფრ] \ უ # 4: 14 15 17 - 22*

მთიულიშვილი მევლუდ 1970 რუსთ გუმ [სფრ] \ კ ბ # 30: 5* - 12* - 18 19 20 - 21 22 23 24 - 25 26 27 29 - 38 39 40 41 42 - 45 46 47* 48სბ 49 50*სბ - 54* 55 56* - 64 65 66*

მოდებაძე ირაკლი <ძმა> <ვაჟი> 1979 აკად [სფრ] \ 9 # 4: 57* 60 61 - 63

მოდებაძე შოთა <ძმა> <ვაჟი> შოკა 1974 მერკ გუმ [სფრ] \ 10 9 # 23: 12(გ) - 13* - 18(გ) 19(გ 2ს) 20(ლ) - 21(3ს) 22 23(გ 4ს) 24(3ს) - 25(ს) 26 27 - 30 - 32 33* - 41* 43* 44* - 45(2ლ) 46* 47* 48 49 = 62 ქულა (3ლ 4გ 13ს)

მჭედლიშვილი ზურაბ პანკრო 1971 გუმ [სფრ] \ 2ხ 3ხ # 44 (12 კაპ): 15* - 19 - 23^ 24^(ლ) - 25 26^ 27 28* 29^ - 30^ 31^ - 33^ 34^ 35^(ლ) 36^ 37^ - 40* 41* 42* 43 44 - 45* 46 47* 50* 51 - 52 53* 54* 55 56 57 58 59 61 - 62*სბ 69 - 70 - 79 - 88(ლ) 89() 90* 91^ 92 = 20 ქულა (4ლ)

მჭედლიშვილი სანდრო რიჟა 1978 [სფრ] ლელო \ 2ხ 3ხ # 4: 32* 67 68(ლ) - 87 = 5 ქულა (ლ)

ნადირაძე ვანო 1972 მერკ [სფრ] \ 2ხ # 34 (1 კაპ): 12 13 - 17 - 20(ლ) - 21(ლ) 24 - 28^ 29* - 30 - 33 34 35 36 37(ლ) - 38 39 40 41 42 43 44 - 45 46 47 48 49 50 51 - 54 55 56 57*სბ 58* 59 = 15 ქულა (3ლ)

ნატრიაშვილი ირაკლი 1984 რუსთ \ # 3: 78* 79* - 92*

ნატროშვილი ნიკო 1971 ივერ \ 9 # 3: 6 7* 8

ნაჭყებია საშა 1953 აია \ 3ხ # 2: 2(ლ) 3 = 4 ქულა (ლ)

ნემსაძე გიორგი 1984 აია [სფრ] \ 2ხ # 3: 74(ლ) - 78* - 87* = 5 ქულა (ლ)  

ნიკოლაენკო სოსო 1975 [სფრ] \ ბ # 15: 30* 31* - 32* 34* 35* 36* 37* - 42* 43* - 52* 53(ლ) 58* 59 60* 61* = 5 ქულა (ლ)

ნინიძე ირაკლი 1977 [რუს] \ ბ # 2: 67სბ 68

ობოლაძე დიმიტრი ძიმა 1969 ვსტ-თბ გუმ \ 3ხ კ # 15 (11 კაპ): 9 10 11^(ლ) - 13(ლ) - 14^ 15^ 16^ 17^ - 18^ 19^ 20^ - 21^ 22^ - 25^ 26* = 10 ქულა (2ლ)

ოდიშარია თამაზ ოდოია 1964 აია \ 2ხ # 2: 1* - 12*

პაპაშვილი შალვა 1982 აკად [სფრ] \ 2ხ 3ხ # 6: 44* - 65* 66* - 80* 81* - 87

პარწიკანაშვილი სოსო 1972 მერკ გუმ [სფრ] \ 2ხ # 9: 12 - 18 20* - 22 - 30 31 - 32 33 34

პინჩუკოვი დენის 1982 აკად \ გ # 1: 65*

ჟამუტაშვილი დავით 1982 ხულ \ გ # 1: 74

ჟღენტი გიორგი ხრიუშა 1984 ლოკ [რუმ] [სფრ] \ ბ # 7: 67*სბ - 74 - 87* 89* 90* 91*სბ 92*

ჟღენტი დავით 1980 ლოკ \ 2ხ # 2: 65* 66*

რატიანიძე ტარიელ ტატო 1980 სფრ \ ბ 2ხ # 17: 32* - 38* 39* 41* 42* 44* - 46*სბ 47 48* 49* 50* 51* - 52 53* 54 55 56სბ

რაფავა გია 1969 ელმ-ვსტ რუსთ [სფრ] [ინგ] \ 2ხ # 13 (1 კაპ): 3 - 7 8(ლ) - 12* - 20 - 21 23(ლ) 24 - 25 26 27^ 29 - 31 = 9 ქულა (2ლ)

რეხვიაშვილი ზურაბ რემბო 1964 აია რუსთ \ უფ # 3: 17* - 21 22*

საკანდელიძე სანდრო სვერლო 1972 ყოჩ \ შ # 2: 18* - 26*

სამხარაძე ბიძინა რიჟ 1983 ლოკ [ინგ] [რუმ] \ 9 # 25: 62 63* 64 65* 66* 67 68* - 73 74 - 75*() 76* 77* 78* 80 81 82* 83 84 85* - 86* 87 88* 89* 90* 91 = 5 ქულა (ლ)

სანაძე აკაკი 1982 ლოკ \ ბ # 1: 68

სანებლიძე პაატა ცხოველა 1969 აია \ 3ხ # 1: 12

სანიკიძე გიორგი წუნა 1984 ლელო \ ბ # 2: 67* 68

სარდანაშვილი ბექა ბოსტანა 1983 ლელო \ 3ხ # 1: 68

საცერაძე ვანო 19592005 ელმ-ვსტ \ 15 გ # 6: 1 - 2 - 5 - 6* 7 8*

სვანიძე პაატა პატმენა 1969 †1993 ვსტ \ კ # 1: 4

სიხარულიძე ირაკლი 1974 თბ \ გ # 1: 12

სოხაძე თემურ 1985 ყო [სფრ] \ 15 10 # 8: 73* - 75*(გ) 76* 77 78 79 84 85 =
2 ქულა (გ)

სუთიაშვილი შალვა 1984 ლოკ [ანდ] \ 3ხ # 5: 74* - 78* - 89* 90 91*

სულთანიშვილი სოსო 1973 ყოჩ \ ბ # 1: 26*

სუჯაშვილი მიხეილ გოჭი 1977 [რუს] [სფრ] \ ბ # 11: 62* 64 - 70* 71 72* 73* - 77* 78 79() 80* 81 = 5 ქულა (ლ)

ტეფნაძე ბესო წისქვილიჩ 1971 ყოჩ \ 10 # 6: 17* - 19 - 23 - 28 29* - 30*

ტურძელაძე თენგიზ ბაჯი 1960 აია ჩოხ \ კ # 6: 1 - 2 3 - 4 - 16 17

ტყაბლაძე პაატა ბარათა 1969 აია \ გ # 2: 11 - 14*

უდესიანი ბესო 1979 ლოკ [სფრ] \ 3ხ # 26: 41* 43* - 45* - 62 63 65 66 69 - 70 71 72 73(ლ) 74(ლ) - 75(2ლ) 76 78(სლ) 79 80 81 82 83(ლ) 84 85 - 86(ლ) 88(სლ) 89 = 40 ქულა (6ლ+2სლ)

ურუშაძე რატი 1975 ყოჩ [რუს] [შინ] [სფრ] \ 3ხ # 22: 22 - 49* - 62 64* 69 - 70 71(2ლ) 72* 73(ლ) 74 - 75 76 77 80 81სბ 82* 83სბ 84 85 - 90 91 92 = 15 ქულა (3ლ)

ურჯუკაშვილი მალხაზ მახო 1980 გუმ [სფრ] ასკ აკად \ გ 15 შ 10 # 51: 23 24 - 26(ლ 2გ) 27(4ს) 29(2გ 2ს) - 30(2ს) 31(გ ს) გააძ - 32(გ) 33(3გ 2ს) 34(2გ 2ს) 35(გ ს) - 39* 40 41(ლ) 42(ს) 43(ლ) 44სბ - 45(ლ) 46(ლ ს) 48 49(ლ 2გ 3ს) 50(2გ) 51(4ს) - 52 53(ლ) 54 56 57(ლ ა) 58(ს) 59 61(ს) - 62(გ) 64 67(გ) 68(ლ 3გ ს) 69(გ) - 70(2ს) 72 73(7გ 2ს) - 75(4გ 2ს) 76 77(3გ 3ს) 78 79 82(ს) 83(ლ 4გ 2ს) - 88 89(3ლ) 90*() 91 92() = 272 ქულა (15ლ 40გ 38ს ა)

უჩავა კახა 1977 [სფრ] აკად \ 2ხ 3ხ # 2: 48* - 63

ფერაძე გია 1965 ვსტ \ 3ხ # 1: 4

ფირფილაშვილი ლაშა ფუნჯი 1983 ლელო \ შ გ # 8: 64* 65 66 67 68 - 71 72* 73*

ფირცხალავა გელა 1969 აია რუსთ \ ბ კ # 6: 1* - 16 - 19(ლ) 20* - 21* 22 = 5 ქულა (ლ)

ფხაკაძე თამაზ ნივა 1966 აია \ 3ხ # 8 (1 კაპ): 1 - 2 3(ლ) - 9 10 11 - 12^ - 18 = 4 ქულა (ლ)

ქავთარაშვილი არჩილ ტელმანა 1972 თბ-ქორ [იტა] [სფრ] აკად \ გ შ # 21: 13 - 14(3ლ) 15(ლ) 16* - 18(ლ) 20(ლ) - 21 23 24 - 25 27 28 29(ლ) - 30 31* - 32 36(2ლ) 37(ლ) - 38* - 60 61 = 50 ქულა (10ლ)

ქერაული იგორ 1966 ვსტ \ 9 # 4: 4 5 - 6* 7

ღვაბერიძე ლევან 1982 [სფრ] \ კ # 1: 62(ლ) = 5 ქულა (ლ)

ღიბრაძე ალეკო 1973 ქორ თბ-ქორ \ 2ხ # 8: 6 7 8 - 13 - 14 15 16 - 18

ღუდუშაური დავით 1964 ელმ-ვსტ \ 3ხ # 3: 1 - 4 5

ყუფარაძე ელიზბარ დაჩი 1984 [სფრ] \ # 1: 91

შანიძე ემზარ 1969 აია \ 15 # 1: 13

შვანგირაძე ბადრი შოკი 1962 აია [პოლ] \ 3ხ 2ხ # 8: 2 3(ლ) - 6 7 8 - 9 10 11 = 4 ქულა (ლ)

შველიძე გოდერძი 1978 ასკ [სფრ] \ შ კ # 37: 28 29* - 30 31(ლ) - 32 33 35 36 37 - 38 39 41*(ლ) 43 44 - 45(ლ) 47 50 51 - 52 53სბ 54 55(ლ) 56 57* 58 59 61 - 69(ლ) - 70(ლ) 73(ლ) - 75 76 77 82 83 84 85 = 35 ქულა (7ლ)

შკინინი გიორგი გოშა 1983 ხულ [სფრ] \ გ შ # 19: 65 66 68 - 74 - 75* 76* 78(ლ) 79 82* 83 84 85* - 86 87(ლ) 88 89(ლ) 90 91 92() = 20 ქულა (4ლ)

ჩავლეიშვილი დავით პაშა 1963 ელმ-ვსტ [პოლ] \ 10 15 # 7: 2* 3 - 6 7(2ა) 8(2ლ ს) - 10 11 (გ ს) = 22 ქულა (2ლ გ 2ს 2ა)

ჩიკვაიძე როინ 1981 აკად \ 3ხ # 2: 67 68*

ჩიქავა ირაკლი გირა 1971 შევ-მერკ გუმ ყოჩ \ ს # 10: 10 11 - 13(ლ) - 14 15 17 - 18 19 - 22* - 28 = 5 ქულა (ლ)

ჩიქვინიძე ლევან 1969 რუსთ გუმ \ შ # 8: 13 - 14 15(გ) 16 17 - 19 20* - 21 = 2 ქულა (გ)

ჩხაიძე გიორგი ბინგო 1981 [სფრ] \ 3ხ # 20: 45 49*(ლ) 50 51* - 52 55* 57 58 60 61 - 65 66 - 77* 78 - 86 88(ლ) 89(სლ) 90 91(სლ) 92სბ = 20 ქულა (2ლ+2სლ)

ჩხენკელი სანდრო 1972 ქორ \ შ # 1: 22*

ჩხიკვაძე ირაკლი ურაგანა 1987 [რუს 13კ] [სფრ] \ გ # 2: 74* - 87*

ცაბაძე ლევან ლეონსიო 1973 რუსთ გუმ [სფრ] \ ბ კ # 33 (12 კაპ): 12 13 - 14 16 17 - 19* 20 - 23 24 - 25 27 28* 29(ლ) - 30 31(ლ) - 33(2ლ) 34 35(2ლ)გააძ 37სბ - 38^ 39^ 40^ 41^ 42^(ლ) 43^(ლ) 44^ - 45^(ლ) 46^ 47^ 48^ 49^ 50 51(ლ) = 50 ქულა (10ლ)

ცქიტიშვილი ვახო 1970 თბ \ ბ # 3: 13 - 14 15

ცხვედიანი დავით 1976 ყოჩ \ 3ხ # 1: 26*

ძაგნიძე ემზარ <ძმა> ბახაბახა 1970 აია ბათ \ უბ`9 # 10: 6 7 8 - 9 10 - 14(ლ) 15 16(ს) 17 - 28 = 8 ქულა (ლ ს)

ძაგნიძე ნუგზარ <ძმა> ბეყე 1967 აია ჩოხ \ 10 15 # 12 (7 კაპ): 1(ლ 4ს) - 2(გ 2ს) 3(2გ 2ს) - 4^(ლ ს ა) - 6^(ლ 2გ ს ა) 7^(გ ს) 8^(3გ ს) - 9^(3ს) 10^(2ს) - 13^(2ს ა) - 16(2ს) 17(ს) = 105 ქულა (3ლ 9გ 22ს 3ა)

ძნელაძე დემირ 1968 შევ-მერკ \ გ # 4: 6* 8* - 11 - 12

ძოწენიძე პაატა ჟირაფა 1969 აია რუსთ \ შ # 4: 16 17 - 21 22

წიკლაური გიორგი 1981 [სფრ] \ 3ხ 2ხ # 2: 60 61*

ჭავჭავაძე ნიკო კუპატა 1975 ყოჩ \ კ ბ # 6: 25* 26* - 65 66* 67 68

ჭეიშვილი მალხაზ ცუნცულა 1959 ელმ ქრა ყოჩ \ შ 9 # 4: 1 - 2 3 - 17

ჭყონია ირაკლი ტიკო 1985 [სფრ] \ კ # 2: 91 92

ხამაშურიძე ბართლომე <მამა> ანტილოპა 1954 აია \ გ # 1: 1

ხამაშურიძე ბესიკ <ვაჟი> ანტილოპა 1977 აია [სფრ] [რუს] [შინ] \ 15 შ გ # 49 (1 კაპ): 25 26(ლ) 27 28* 29 - 30 31 - 32 33 35 36 37 - 39 40 41 42 43 44(ლ) - 45(2ლ) 46 47 48(2ლ) 49 50(ლ) 51 - 52 55(ლ) 56* 57გააძ 58 59* 60* 61* - 62 64 69(ლ) - 70 71 74^ - 75 76 77 82 83 84(ლ) 85 - 88 89(ლ) 91* = 55 ქულა (11ლ)

ხარშილაძე მიხეილ 1954 ჩოხ \ 15 # 1: 4

ხაჩირაშვილი ლუკა 1983 ლოკ \ შ # 1: 71*

ხახალეიშვილი ტიხონ 1966 აია \ ბ # 1: 12

ხეხელაშვილი ბადრი 1978 ყოჩ [სფრ] \ გ 15 შ # 26: 30 31(ლ) - 32 33(ლ) 34 35* 36* 37 - 38*(ლ) 39 42* 43 44* - 45*(ლ) 46(ლ) 47 48 49 50 - 53(ლ) 54 55 56 58* 59 - 63* = 30 ქულა (6ლ)

ხვედელიძე ალეკო ალიხან 1965 ელმ- ვსტ \ გ 10 შ # 10 (1 კაპ): 1 - 2 3(2ლ) - 4 5^ - 6(ლ) 7 8 - 9 10 = 12 ქულა (3ლ)

ხინჩაგიშვილი დავით 1982 [სფრ] \ კ ბ # 15: 53* 55* - 62 63 64* - 80* 81* 83* 84(ლ) 85 - 86 88 90სბ 91 92 = 5 ქულა (ლ)

ხონელიძე გოჩა ქელასა 1976 ბათ \ გ # 2: 57* 60

ხუადე ნურბი-თამაზ ხუნდი 1965 †2003 ელმ-ვსტ-თბ გუმ \ 2ხ # 10: 1 - 2 3 - 4* 5 - 9 10 11 - 13* - 16

ხუციშვილი ზაზა ნიკორა 1967 რუსთ გუმ \ 9 კ # 7: 11 - 12 13 - 14* - 18* - 22 - 27*

ჯაველიძე ლევან 1977 გუმ [სფრ] \ ბ კ 3ხ # 11: 23*(ლ) - 28 - 38* 42* 43* 44* - 45* 49* - 66* - 71* - 87* = 5 ქულა (ლ)

ჯანელიძე შავლეგ 1970 შევ-მერკ გუმ \ შ 9 # 11: 4* 5 - 9 - 12(2ლ) - 16 - 21* - 26* 28 29* - 31 - 37* = 10 ქულა (2ლ)

ჯაფარაშვილი რეზო 1967 ვსტ-ქორ [ესპ] \ 3ხ # 7: 6 7 8 - 10 11 - 19 - 21*

ჯიმშელაძე პავლე პალიკო 1975 რუსთ გუმ [სფრ] \ გ შ 10 # 56 (3 კაპ): 14(3ლ) 15(ლ) 17* - 18(ლ) 19 20 - 24 - 25 26 27 28* 29 - 30 31 - 33 34 35 36(ლ 2გ) 37(2გ 2ს) - 38(3გ 2ს) 39(3გ) 40(2გ 2ს) 41(5გ ს) 42(2გ 3ს) 43(3გ ს) 44(2გ ს) - 45(9გ) 46(2გ) 47(4ს) 48(3გ ს) 50 51 - 52(2გ ს ა) 53(3გ ს) 54(ლ 6ს) 55(გ ს) 56(2ს) 57(გ4ს) 58(ს) 59(2ს ა) 60(გ 3ს) 61 - 64(ს ა) - 72(2გ 2ს) - 75() 76(გ ს) 77 78(3გ 2ს) 79(გ) 80^ 81(2გ)სბ 84(2გ ს) 85(2ს) - 86 88^(4გ ს) 89^(ლ) = 320 ქულა (9ლ 61გ 48ს 3ა)

ჯინჭარაძე კოტე პატარა მოურავი 1971 [უზბ] [სფრ] \ ბ # 4: 9 10* - 32* 34*

 


  სულ

  19 წელში 172 ბორჯღალოსანი:
 
94 ფორვარდი, 72 ბეკი და 6 უნივერსალი;
  ფორვარდებმა გაიტანეს
142, ხოლო ბეკებმა 126 ლელო
 


 ბორჯღალი [კეპი]

56  ჯიმშელაძე
51  ურჯუკაშვილი
49  ხამაშურიძე

47  ა.გიორგაძე
46  ზედგინიძე
45  ლაბაძე
44  ზ.მჭედლიშვილი და აბუსერიძე
42  დიდებულიძე
37  ზიბზიბაძე და შველიძე
34  ნადირაძე და კაცაძე
33  ცაბაძე
30  მთიულიშვილი

 ლელო

15  ურჯუკაშვილი
14  ზედგინიძე (2 საჯ)
11  ზიბზიბაძე და ხამაშურიძე
10  ქავთარაშვილი, ცაბაძე, ა.გიორგაძე და ლაბაძე
 9  გორგოძე, მაჩხანელი და ჯიმშელაძე
 8  კაცაძე და უდესიანი (2 საჯ)
 7  შველიძე
 6  იურინი და ხეხელაშვილი
 
5  ბოლღაშვილი, დადუნაშვილი და დიდებულიძე

 ქულა [მარტო დამრტყმელები]

320 (9ლ 61გ 48ს 3ა)   ჯიმშელაძე
272 (1540გ 38ს ა)   ურჯუკაშვილი
105 (3ლ 9გ 22ს 3ა)     ნ.ძაგნიძე
 
72 (216 9)       კვირიკაშვილი
  63 (2ლ 10გ 7ს 4ა)     მაჩიტიძე
  62 (3ლ 4გ 13ს)         შ.მოდებაძე
  53 (6ლ 4გ 3ს 2ა)       იურინი
  43 (ლ 7გ 8ს)             კვინიხიძე
 

მწრთნელები

დაიბადა

სადაურობა

ზეობა

   კილასონია დავით  

1951

თბილისი  

1 .. 3

   ბენდიაშვილი თემურ  

1948

თბილისი  

4 .. 11

   კავთელაშვილი დუგლას  

1946

ქუთაისი  

12 .. 15

   მოდებაძე გურამ   <მამა>

1947

თბილისი  

16 .. 27 (31)

   სორელი კლოდ  

1948

საფრანგეთი 

23 .. 61

   ბურძგლა მიხეილ

1956

თბილისი 62 .. 66
   ჭეიშვილი მალხაზ

1959

თბილისი 62 .. 92
   ჩავლეიშვილი დავით

1963

თბილისი 62 .. 92 (`80 .. 81)
   ნარიმანაშვილი პაატა

1962

თბილისი 62 .. 66 72 .. 92
       
 # კაპიტნები რამდენჯერ

ზეობა

  1  

ლიპარტელიანი

3

1 .. 3

  2  

ძაგნიძე

7

4 6 .. 10 13

  3  

ხვედელიძე  

1

5

  4  

ობოლაძე  

11

11 14 .. 22 25

  5  

ფხაკაძე  

1

12

  6  

მჭედლიშვილი  

12

23 .. 24 26 29 .. 31 33 .. 37 91

  7  

რაფავა

1

27

  8  

ნადირაძე  

1

28

  9  

ლაბაძე 

2

32 79

 10  

ცაბაძე  

12

38 .. 49

 11  

ზედგინიძე 

30

50 .. 57 59 61 .. 66 69 .. 73
75 .. 78 81 .. 86

 12  

კაცაძე

2

58 60

 13  

ბოლღაშვილი 

2

67 .. 68

 14 ხამაშურიძე 1 74
 15 ჯიმშელაძე 3 80 88 .. 89

16

დიდებულიძე 1 87

17

აბუსერიძე  2   90 92

 

 მეტოქენი  

მ-წ *ფ

   
 ბარბაროსები  0-1

 ბულგარეთი  

 1-0

 გერმანია  

 1-0

 დანია  

 1-0

 ესპანეთი  

 4-2  *1

 ზიმბაბვე  

 2-1

 იაპონია  0-1

 ინგლისი  

 0-1

 ირლანდია  

 0-2

 იტალია  

 0-3

 იტალია "ა"  1-0

 ლატვია  

 1-0

 ლუქსემბურგი  

 0-0  *1

 მაროკო  

 1-0

 მოლდოვა  

 1-0

 ნამიბია  1-0

 პოლონეთი  

 0-2

 პორტუგალია  

 5-4  *1

 რუმინეთი  

 3-7

 რუსეთი  

 9-1  *1

 სამოა  

 0-1

 სამხრ.აფრიკა  

 0-1

 სამხრ.აფრიკა "ა"  

 0-2

 საფრანგეთი "ა"

 1-0

 ტონგა  

 1-1

 უკრაინა  

 7-0

 ურუგვაი  

 0-2

 ყაზახეთი

 1-0

 შვეიცარია 

 1-0

 ჩეხეთი  

 7-0

 ჩილე  

 1-1

 ხორვატია  

 1-0

 ჰოლანდია  

 3-1

   

 სულ

54-34 *4