სადა და სადამდეც

   "გლობალის" მაყურებლებს ხუთშაბათიდან კვირამდე ტელე-მარათონი ელით: "ექვსი ერის" გამეორებას მოყვება შვიდკაცის სამ-დღიანი მსოფლიო თასის უწყვეტი ლაივი, სამხრეთული ზე 14-ის ექვსი ცოცხალი, 13-კაცა სუპერ ლიგის, კელტეთის "მაგნერზის" ლიგისა და ინგლისის "გინესის" პირველობის ორ-ორი მატჩის პირდაპირი, ხოლო პაუზებს ირბ-ის კვირეული მიმოხილვა, "ტოტალ რაგბი" შეავსებს.

მთელი ამ დავიდარაბიდან ჩვენები მხოლოდ შვიდკაცაში მონაწილეობენ. შეჯიბრის პირველ ორ დღეს საქართველოს პულური მატჩების დაწყების დრო წუთის სიზუსტითაა ცნობილი, შაბათს კი მინიმუმ ერთ და მაქსიმუმ სამ თამაშს იმის მიხედვით გავმართავთ, თუ რომელ რვეულში გავაგრძელებთ ჩაუქობას და სადამდე მივატანთ.

"ქართული შვიდკაცა" მსოფლიოზე მესამედ თამაშობს. 2001 წელს, არგენტინაში, მეათე ადგილზე დავაფინიშეთ, 2005 წელს, ჰონკონგში კი, მე-11 გავიყავით. თუ ახლაც შუა რვეულში, სინზე მოვხვდით, გამოსვლა წარმატებულად შეიძლება შევაფასოთ, სხვაფრივ კი, ვისაც საოლიმპიადოდ შეგულვებული, ზე-სწრაფი, თავზე-ხელ-აღებული, სიქა-გამცლელი დაჭერობანის ხილვა სურს მაგ საქმის დიდოსტატთა შესრულებით, შაბათს მთლიანად უნდა უცქიროს თასის სეგმენტს.

>>>    შვიდკაცის V მსოფლიო თასი
5-7/03 დუბაი (არაბეთი)

<<    პულები

ა   ზელანდია ტონგა არაბეთი იტალია
ბ   ფიჯი საფრანგეთი შტატები
საქართველო
გ   აფრიკა შოტლანდია კანადა იაპონია
დ  სამოა ავსტრალია პორტუგალია ირლანდია
ე   ინგლისი კენია ტუნისი ჰონკონგი
ვ   არგენტინა უელსი ზიმბაბვე ურუგვაი

<<    ფორმულა ჰონკონგურია:
თავიდან არის ექვსი 4-გუნდა პული;
მაქედან პლეი-ოფისთვის უნდა შედგეს სამი რვეული

თასზე (I) გადიან პულთა პირველები + ორი უკეთესი მეორე
სინზე (IX) ოთხი უარესი მეორე + ოთხიც უკეთესი მესამე
ფიალაზე (XVII) ორი უარესი მესამე + ექვსივე მაჩანჩალა

<<    განრიგი
საქართველოს დროით

* ხუთ 5/03 17.00-21.00
20.16    საქართველო - ფიჯი

* პარ 6/03 11.00-20.00
15.02    საქართველო - საფრანგეთი
17.14    საქართველო - შტატები

* შაბ 7/03 10.30 - 21.30

10.30 10.52 11.14 11.36    ფიალის 1/4
11.58 12.20 12.42 13.06    სინის 1/4
13.28 13.50 14.12 14.34    თასის 1/4

14.56 15.18    ფიალის 1/2
15.40 16.02    სინის 1/2
17.08 17.30    თასის 1/2

18.30    ფიალის (XVII) ფინალი
19.30    სინის (IX) ფინალი
20.35    თასის (I) ფინალი

<<    აქამდელი მფლობელები

თასი: 1993 ინგლისი, 1997 ფიჯი, 2001 ზელანდია, 2005 ფიჯი
სინი (IX ადგილი) 1993 არგენტინა, 1997 ტონგა, 2001 რუსეთი, 2005 სამოა
ფიალა (XVII) 1993 იაპონია, 1997 შტატები, 2001 ჩილე, 2005 იტალია

<<    ჩვენები, ექვსი ბობოლა და ერთიც ახლობელი

საქართველო: 1 ვიქტორ კოლელიშვილი, 2 სანდრო თოდუა, 3 გიორგი ჩხაიძე, 4 ბიძინა სამხარაძე, 5 მერაბ კვირიკაშვილი, 6 ლაშა ხმალაძე, 7 გიორგი შკინინი, 8 დავით ჩიტიძე, 9 გიორგი კაჭარავა, 10 ლექსო გუგავა, 11 სანდრო ნიჟარაძე, 12 ჯაბა ბრეგვაძე

აფრიკა: 1 მფო მბიოზო, 2 რობერტ ებერზონი, 3 ფრანკი ჰორნი, 4 ვიო ზანგა, 5 ნილ პაუელი, 6 ქაილ ბრაუნი, 7 რენფრედ დეიზელი, 8 რეინო ბენჯემინი, 9 პოლ დელპორტი, 10 ლიონელ მეპო, 11 ფილიპ სნეიმანი, 12 ხიო აპლონი

ინგლისი: 1 ისოა ნდამუ-ნდამუ, 2 ჩარლი სიმფონ-დენიელი, 3 რობ ვიკერმანი, 4 ჯონ ნდრაუნინიუ, 5 ჯეიმზ როდველი, 6 თომ ვარდნელი, 7 ოლი ფილიპსი, 8 ენდი ვილქი, 9 კევინ ბარეთი, 10 ბენ გოლინგზი, 11 თომ ბიგზი, 12 კრის ქრექნელი

ზელანდია: 1 პოლ გრანტი, 2 ჩად ტუორო, 3 ბენ სუნესი, 4 დიჯეი ფორბსი, 5 ლოტე რაიკამბულა, 6 ტომასი თამა, 7 ვიკტორ ვიტო, 8 ტუ უმანგა-მარშალი, 9 ნაიჯელ ჰანთი, 10 თიმ ნანაი-ვილიამსი, 11 ვილიამე ვანქასენდუნდუა, 12 ზარ ლორენსი

ფიჯი: 1 სემისი ნაევო, 2 აპოლოსი სატალა, 3 ნაპოლიონი ნალანგა, 4 სერემაია მბუროტუ, 5 პიო ტუვაი, 6 ჯონე ნდაუნივუთუ, 7 ვერენიკი ნგონევა, 8 ვაისალე სუკანავეიტა, 9 ვილიმონი ნდელასაუ, 10 ორისი სარეკი, 11 პენი როკონდივა, 12 ნეუმი ნანუკუ

არგენტინა: 1 ფრანსისკო მერეჯო, 2 დინო ტომას კასერესი, 3 გონსალო კამაჩო, 4 ლუკას გონსალეს ამოროსინო, 5 აგუსტინ ფიგეროლა, 6 პავლო გომეს კორა, 7 სანტიაგო გომეს კორა, 8 სანტიაგო პიკალუგა, 9 ლუსიო ლოპეს ფლემინგი, 10 მარტინ როდრიგესი, 11 ორასიო სან მარტინი, 12 მარტინ ვუსტოს მოიანო

სამოა: 1 ოფისა ტრევირანუსი, 2 სიმაიკა მიკაელე, 3 აპელუ ფაკაიუნგა, 4 ალაფოტი ფაოსილივა, 5 აფა აიონო, 6 უალე მაი, 7 ლოლო ლუი, 8 ჯერი მეაფოუ, 9 რეუპენა ლევასა, 10 ეტუალე პიტონე, 11 ალატასი ტუპოუ, 12 მორგან სალესა

პორტუგალია: 1 ვეშკუ უვე, 2 დიოგუ მეტეუში, 3 ტიეგუ ჟირეუ, 4 პედრუ ლეალი, 5 ჟოაუ მირე, 6 დევიდ მეტეუში, 7 ედერიტუ ეშტევეში, 8 გონსელუ ფორუ, 9 პედრუ კებრალი, 10 პედრუ სილვა, 11 ენტონიუ ეგილარი, 12 ფრედერიკუ ოლივეირა

>>>    რაგბი გლობალზე (^ ცოცხალი)

ირბ! ტოტალ რაგბი:
    * ხუთ 10.00 17.00 21.00 22.30
    * პარ 10.00 10.30 18.00 22.30
    * შაბ 02.00 05.00 08.00

6ე!რ3: ხუთ
    * 10.30 საფრანგეთი - უელსი
    * 12.30 შოტლანდია - იტალია
    * 14.30 ირლანდია - ინგლისი

7კ!მსო:
    * ხუთ 17.00-21.00^ 23.00-03.00
    * პარ 04.00-07.00 11.00-20.30^
    * შაბ 10.30-21.30^
    * კვი 08.00-11.00 14.00-17.00 21.30-24.30
    * ორ 21.30-24.30

ლიგა!მსო:
    * ლიდსი (ინგ) - მენლი (ავს) ხუთ 18.30

ზე!რ4:
    * ჩიფსი (ზელ) - ფორ (ავს) პარ 10.30^ 18.30
    * ვორათაზი (ავს) - რედ (ავს) პარ 12.30^ 20.30

მაგნერზი: ოსფრიზი (უელ) - ლენსთერი (ირლ)
    * პარ 23.00^, შაბ 03.00, ორ 18.00

ლიგა!რ5: ჰადერსფილდი - ჰალ ეფსი
    * პარ 24.00^, შაბ 03.00, ორ 01.00 14.00

ზე!რ4:
    * ჰარიკენზი (ზელ) - ჩიტაზი (აფრ) შაბ 05.30^, ორ 14.00
    * ბლუზი (ზელ) - შარქსი (აფრ) შაბ 08.30^ 15.00, ორ 16.00
    * ჰაილენდერზი (ზელ) - კრუსეიდერზი (ზელ) შაბ 10.30^ 17.00
    * ბულზი (აფრ) - სტორმერზი (აფრ) შაბ 19.00^, კვი 03.30 08.00

ლიგა!რ5: ვიგანი - ბრედფორდი
    * შაბ 21.30^, კვი 10.30 22.00, ორ 03.00 05.30 19.30

მაგნერზი: დრეგონზი (უელ) - მანსთერი (ირლ)
    * შაბ 21.30^, კვი 05.30 13.30

გინესი:
    * სეილი - ნიუკასლი კვი 17.15^ 24.30, ორ 08.00
    * ვოსფსი - ლონდონ აირიში კვი 19.30^, ორ 02.30 10.00 24.30

<<< >>>