კვირასღა აბურთავდნენ

   ევროპული საკლუბო რაგბის ელიტარული "ჰაინეკენის თასის" მესამე პულური რაუნდის ორი დღე ფეხოსნობაში რომ გაილია და ხელდახელ ბურთაობა მერეღა გაჩაღდა, პარასკევ-შაბათს სამმა ფრანგმა ბობოლამ კელტეთში წააგო, კვირას კი ორმა შინ იმარჯვა.

"მანსთერმა" ოვალს ფეხი იმდენი ურტყა, რომ "პერპინიანი" მისსავე ნახევარზე დაამწყვდია. კატალანელებმა სამი ლელო მაინც გაიტანეს, მაგრამ ბლომად რომ დაჯარიმდნენ, რონან ოგარამ 11 ცდით რვა გოლი გაიტანა და ერთი ქულით გაამარჯვებინა სამხრეთ ირლანდიელებს.

ჩრდილოეთში, "ალსთერთან" დამარცხდა იტალიელი ყოჩის, სერჯო პარისეს გარეშე დარჩენილი პარიზის "სტადი" და ბელფასტელებს დამდეგ უქმეებზე მიიღებს ბრიუსელში, რაღაი ბელგიის ფედერაცია იმის ცდაშია, რომ ზეპური თამაში ლიანგს დააგემოვნებინოს. კარდიფში, ულელოო ჩიბლუხი ბრძოლით წააგო ტულუზმა, მასპინძელთა ბოლო გოლი კი ლი ჰაფ-პენმა 45 მეტრიდან შეაგდო.

სტუმრად შაბათსვე გაილაღა ჩემპიონმა "ლენსთერმა" და "ჰლანეჰლს" პირველი ტაიმი 22:0 მოუგო, კვირას კი "კლერმონი" ერთი ხანობა 35:9 უსწრებდა ინგლისის "ლესთერს, ხოლო ლონდონის "ჰარლიქვინზი" ბარბაროსულ ბურთაობაში ეგრეც ვერ დაეწია "სეილს"

>>>         XV "ჰაინეკენის თასი"

მესამე რაუნდი (^ პრემია)

<<    პირველი პული

მანსთერი (ირლ) 24:23 პერპინიანი^(სფრ)

7ჯ ა: ოგარა -
3ლ: ვივალდა დიურანი ფ.ბერგერი; გ: პორიკალი; 2ჯ: პორიკალი მელე
რეფ ბარნსი (ინგ)
3:0(4) 3:5(6) 6:5(11) 6:12(14) 9:12(26) 12:12(37) /
15:12(47) 15:15(53) 18:15(56ა) 21:15(64) 21:18(66) 21:23(71) 24:23(76)

ნორსჰემპთონი^(ინგ) 30:18 ტრევიზო (იტა)

4ლ: ფოდენი ანსბრო ეშთონი (3 4) 2გ: გერათი; 2ჯ: გერათი მაილერი სბ ლოზი -
2ლ: ფერმაკი ხუსენი; გ: ბოტესი; 2ა: ხუსენი სბ: პიკონე
რეფ ალენი (შტლ)
0:7(7) 3:7(13) 3:10(18ა) 3:13(35ა) 8:13(40+) /
13:13(44) 20:13(47) 27:13(55პ) 27:18(59) სბ(61ნ) 30:18(68) სბ(77ტ)

ქულა: მნს 10, ნრს 9, პრპ 6, ტრვ 4

<<    მეორე პული

გლაზგო (შტლ) 33:11 გლოსთერი (ინგ)

2ლ: მ.ევანსი სტორტონი; გ 7ჯ: პარკსი სბ თერნერი -
ლ: შარფლზი; 2ჯ: რობინსონი სბ ბაქსთონი
რეფ ბერდოზი (სფრ)
3:0(4) 6:0(8) 6:3(12) 9:3(15) 9:6(17) 12:6(22) 12:11(24) 15:11(27სბ) 20:11(34) 27:11(38) /
30:11(45) სბ(64ზ) 33:11(76)

ბიარიცი^(სფრ) 49:13 დრეგონზი (უელ)

6ლ: საჯ იაშვილი ნგვენია ბოლშო (4 5) კურანი; 5გ: იაშვილი 4, კურანი; 3ჯ: იაშვილი -
ლ: რაილი; გ 2ჯ: არლიჯი სბ გუსტაფსონი ვები
რეფ სმოლი (ინგ)
3:0(5) 3:3(10) სბ(14დ) 6:3(16) 13:3(19) 16:3(27სბ) 16:6(29) 23:6(31) 30:6(32) /
35:6(45პ) 42:6(57) 42:13(61) 49:13(80)

ქულა: ბრც 14; გლზ დრგ 5; გლს 4

<<    მესამე პული

ვიადანა (იტა) 7:62 ოსფრიზი^(უელ)

ლ: ჯ.ქვინელი; გ: ლოუ სბ ხელდენჰეისი -
8ლ: ავ.ჯოუნზი ვოქერი იანარი კოლინზი ჰიბარდი (5 6) ბოუ ოუენი; 8გ 2ჯ: ბიგარი სბ ბოუ ბევინგთონი
რეფ პუატე (სფრ)
0:3(7) სბ(16ვ) 0:10(17) 0:17(23) 0:24(32) 0:31(35პ) 0:34(40+) /
0:41(44) 7:41(55) 7:48(59) 7:55(62) სბ(64ო) 7:62(70) სბ(76ო)

კლერმონი^(სფრ) 40:30 ლესთერი (ინგ)

5ლ: ლაპონდრი ნალანგა (2 3) პარა ქადმორი; 3გ 2ჯ: ბრ.ჯეიმზი; ა: ფლოში -
3ლ: ალენი ფლადი სთონთონი; 3გ 3ჯ: ფლადი
რეფ ლუისი (ირლ)
3:0(2) 3:3(7) 10:3(12) 10:6(23) 17:6(27) 17:9(30) 20:9(36ა) 25:9(40+) /
28:9(46) 35:9(58პ) 35:16(71) 35:23(73) 40:23(74) 40:30(78)
დავით ზირაქაშვილი (კლრ) 64-ე წუთზე შეცვალეს

ქულა: ოსფ კლრ 11; ლსთ 8; ვდნ 0

<<     მეოთხე პული

ალსთერი (ირლ) 23:13 სტადი (სფრ)

2ლ: ბრეიდი დენიელი; 2გ 3ჯ: ი.ჰამფრიზი სბ იანგი -
ლ: არიაზი; გ: ულსხიხი; 2ჯ: ბოგზისი სბ დიუპიუი ატუ
რეფ პირსონი (ინგ)
3:0(13) 3:3(17) 10:3(21) 10:6(28) 13:6(34) /
16:6(47სბ) 23:6(50) სბ-სბ(74) 23:13(76)

ბასი (ინგ) 16:9 ედინბურგი^(შტლ)

2ლ: დიკსონი სთივენსონი; 2ჯ: ნ.ლითლი -
3ჯ: პატერსონი სბ გოდმენი
რეფ როლანი (ირლ)
5:0(4) 8:0(6) 8:3(13) 8:6(21) 13:6(30) სბ(34ე) 13:9(38) /
16:9(73)

ქულა: ალს სტდ 9; ბას ედნ 5

<<     მეხუთე პული

კარდიფი (უელ) 15:9 ტულუზი^(სფრ)

5ჯ: ბლერი 4, ჰაფ-პენი (5) -
2ჯ: ფრიცი მიშალაკი; ა: სკრელა
რეფ ფითსგიბონი (ირლ)
3:0(9) 6:0(34) /
9:0(45) 9:3(54) 12:3(65) 12:6(67) 12:9(72ა) 15:9(80)

ჰარლიქვინზი (ინგ) 19:29 სეილი^(ინგ)

3ლ: ევანსი სთრეთლი ისთერი; 2გ: ევანსი -
4ლ: პილი მაკლაუდი სიმორი კოენი; 3გ ჯ: ჰოჯსონი
რეფ ოუენსი (უელ)
0:7(8) 0:14(11) 7:14(20) 7:21(22) 12:21(35) 12:24(40+) /
19:24(45) 19:29(52პ)

ქულა: ტლზ 10; კრფ სელ 9; ჰრლ 1

<<     მეექვსე პული

ჰლანეჰლი (უელ) 7:32 ლენსთერი^(ირლ)

ლ: ჯ.დევისი; გ: სთ.ჯოუნზი სბ შ.ლამონთი -
4ლ: ჰორგანი დარსი ბერნი ობრაიენი; 3გ 2ჯ: ბერნი სბ ჰაინსი
რეფ ვაითი (ინგ)
0:7(5) 0:10(19) 0:17(25) 0:22(30) /
7:22(47) სბ(48ლ) 7:25(57სბ) 7:32(73პ)

ბრივი (სფრ) 3:36 აირიში^(ინგ)

ჯ: პალისონი წბ რიბი; სბ ბონრეპო -
5ლ: მელოუნი ჰოუმერი (2 5) ს.არმითიჯი სორფი; 4გ: მელოუნი 3, ლემი; ჯ: მელოუნი სბ კუცია
რეფ ქლენზი (ირლ)
0:7(6) 0:12(19) 0:15(38) 3:15(40+) /
3:22(50)
წბ(68) 3:29(70პ) სბ-სბ(73) 3:36(79)
დავით ხინჩაგიშვილი (ბრვ) თამაშში 56-ე წუთზე ჩაება

ქულა: ლნს აირ 10; ჰლნ 8; ბრვ 0

<<    განრიგი

პულური რაუნდები:
18-20/12; 2010 15-17 * 22-24/01
მეოთხედფინალი 9-11/04,
ნახევარფინალი 1-2/05,
ფინალი 22/05 (სან დენი)

<<< >>>